10 / 12 / 2022

KİPTAŞ Mihmandar Konutları geliyor! KİPTAŞ'tan o ile 65 konutluk yeni proje!

KİPTAŞ Mihmandar Konutları geliyor! KİPTAŞ'tan o ile 65 konutluk yeni proje!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ'ın, Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde hayata geçireceği "KİPTAŞ Mihmandar Konutları"nın temeli atıldı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ'ın, Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde hayata geçireceği "KİPTAŞ Mihmandar Konutları"nın temeli atıldı.

Verilen detaylara göre, "4 kapı 40 makam" öğretisinden yola çıkılarak tasarlanan projenin temel atma töreninde, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da yer aldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise gerçekleştirilen törene çevrim içi katıldı.

KİPTAŞ Mihmandar Konutları geliyor! KİPTAŞ tan o ile 65 konutluk yeni proje!

Törende açıklamalar yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 2019 yılından bu yana, Hacıbektaş'ın tekrar ayağa kalktığını söyleyerek bazı açıklamalar yaptı.

Veli Ağbaba, onun ayağa kalkmasında, Hacıbektaş'ın güzelleşmesinde hiç kuşkusuz en fazla emeği olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğunu söyleyerek, ona, çok teşekkür ettiğini dile getirdi.

Ekrem İmamoğlu ise yaptığı açıklamada Hacıbektaş'ı çok sevdiğini dile getirerek, Hacı Bektaş-ı Veli'nin yolunu çok sevdiğini söyleyerek, bu duyguyla hayatımda beslendiğini ve oradaki dostlarının değerli canlarının, değerli hemşehrilerinin bu manevi topraklara, o güzel coğrafyaya hizmet edebilmenin de onurunu yaşadığını bilmesini kaydetti.
Geri Dön