KİPTAŞ Silivri 4. Etap başvuruları yarın sona eriyor!

KİPTAŞ Silivri 4. Etap başvuruları yarın sona eriyor!

Dar gelirli ailelerin düşük peşinat ve taksit bedelleriyle konut sahibi olacağı KİPTAŞ Silivri 4. Etap başvuruları yarın sona eriyor.


KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesi için başvuru dönemi yarın sona eriyor.  Türkiye’deki asgari ücret sınırı dikkate alınarak hayata geçirilen proje için başvurular 1 Haziran'da başlamıştı.

Başvuru sürecinin devam ettiği KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesi kapsamındaki konutlara en asgari seviyede gelire sahip olan vatandaşlar da sahip olabilecek.

Yeni nesil belediyeciliğin örnek projeleri arasında gösterilen KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesi kapsamındaki konutlar için 120 ay vade sağlanıyor.

Dar gelirlilerin yüzünü güldüren KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesi 7 katlı 32 blok şeklinde yükseliyor.

Sabit taksit imkanı sunulan projede  474 adet 2 oda 1 salon açık mutfak, 702 adet 2 oda 1 salon kapalı mutfak, 220 adet 3 oda 1 salon kapalı mutfak konut bulunuyor. 

Temeli geçtiğimiz günlerde atılan KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesi modern mimari ve çevre standardıyla inşa edilecek. 

Konut fiyatlarının 228 bin TL'den başladığı KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesinde  şehit aileleri ve sağlık çalışanları için de belirli oranda konut ayrıldı.

46 bin TL peşinat ve aylık 2 bin 200 TL taksitle ev sahibi olunabilen KİPTAŞ Silivri 4. Etap için başvurular online olarak silivri4.kiptas.com.tr adresi üzerinden de alınıyor.

KİPTAŞ Silivri 4. Etap örnek ödeme planı şu şekilde:

KİPTAŞ Silivri 4. Etap başvuruları yarın sona eriyor!

KİPTAŞ Silivri 4. Etap projesi başvuru adımları

Başvuru döneminin yarın sona ereceği KİPTAŞ Silivri 4 projesinde yer alan konutlar için ön müracaat tutarı Garanti Bankası'nın tüm şubelerinden (masrafsız) KİPTAŞ hesabına yatırıldıktan sonra, KİPTAŞ Genel Müdürlüğü Tanıtım ve Pazarlama Müdürlüğü'ne ön kayıt müracaatı yapılıyor.

KİPTAŞ Silivri 4. Etap tüm başvuru detayları 2020
-Başvuru sahibinin T.C. vatandaşı ve reşit olması, kendisi veya eşine ait tapuda kayıtlı, kat irtifaklı ya da kat mülkiyetli bağımsız bölümün olmaması (tarla, bağ, bahçe, işyeri ile başvuru sahibi ve eşinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) şartı ile başvuru yapılabilir. Ayrıca hak sahibi olacak kişinin veya eşinin daha önce KİPTAŞ’tan konut satın almamış olması gerekmektedir. 

-18 yaşını tamamlamış bireylerin, aileleriyle birlikte yaşaması durumunda kendi adına tapuda kayıtlı kat irtifaklı, kat mülkiyetli bağımsız bölümün olmaması (tarla, bağ, bahçe, işyeri ile hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) şartı ile başvuru yapabilecektir.

-Başvuru sahibininmüracaat tarihi itibariyle İstanbul il sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olması gerekmektedir.

-Hak sahipliği kurası sonucunda aynı yerde ikamet eden bir ailede birden fazla kişiye hak sahipliği çıkması halinde aile fertlerinden sadece bir kişi ile Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalanacaktır. Bu durumda hangi aile ferdinin hak sahibi olacağı kişilerin uzlaşmasına bırakılacak olup uzlaşma sağlanmaması halinde aile bireyleri arasında kura çekilecektir.

-Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimler için 2+1 kapalı mutfaktan oluşan 50 konut ayrılmış olup, bunlar için başvurular ayrı kabul edilecektir. Başvuruların konut sayısından daha fazla olması halinde asil hak sahipliği ve her konut için uygun miktarda yedek üye hak sahipliği de noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

-En az yüzde 40 engelli vatandaşlar için 2+1 kapalı mutfaktan oluşan 50 konut ayrılmış olup, bunlar için başvurular ayrı kabul edilecektir. Başvuruların konut sayısından daha fazla olması halinde asil hak sahipliği ve her konut için uygun miktarda yedek üye hak sahipliği de noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

-Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında sigortalı olarak çalıştığını belgeleyen tüm sağlık personeli için (temizlik görevlisi, memur, ambulans şoförü, hasta bakıcı, hemşire, doktor vb.) 2+1 kapalı mutfaktan oluşan 50 konut ayrılmış olup, bunlar için başvurular ayrı kabul edilecektir. Başvuruların konut sayısından daha fazla olması halinde asil hak sahipliği ve her konut için uygun miktarda yedek üye hak sahipliği de noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

 

Web: http://silivri4.kiptas.istanbul/

 

KİPTAŞ Silivri 4. Etap 25 soruda tüm detaylarıyla!