Kira gelir vergisi kredi kartı ile ödeme!

Kira gelir vergisi kredi kartı ile ödeme!Mesken veya işyeri kiralamalarından, kira geliri elde eden mal sahipleri, kira gelir vergisi ödemek ile mükellef oluyor. Mükellefler, borçlarını kredi kartı ile de ödeyebiliyor. İşte kira gelir vergisi kredi kartı ile ödeme...


Kira gelir vergisi kredi kartı ile ödeme!

Mesken veya işyeri kiralamalarından, kira geliri elde eden mal sahipleri, kira gelir vergisi ödemek ile mükellef oluyor.


Vergide istisna sınırını altında gelir elde eden kimseler, vergi ödemelerinden muaf tutuluyor. Vergiden muaf olmayan kimseler vergilerini vergi dairesinden veya internet üzerinden ödeyebiliyor. Peki, kira gelir vergisi kredi kartı ile ödeme nasıl yapılır?


Sisteme girdikten sonra ekranın sol bölümünde yer alan listeden “Kredi Kartı İle Vergi Ödeme” işaretlenir. 


Karşınıza sorgulama ekranı çıkacaktır. Burada T.C. kimlik

numarası, vergi dairesi, vergi türü ve dönem bilgileri yer almaktadır. Bilgilerinizi kontrol ettikten sonra “Sorgula” butonuna basılır.


Borç bilgileri listesi, sorgulanan kriterlere uyan vergi borçlarına ait genel bilgilerin ve borç tutarlarının gösterildiği listedir. Liste üzerinde bir satıra tıklanarak, listenin alt tarafında, ilgili borca ait ödeme planı görüntülenebilir.


Kira gelir vergisinin ödendiği bankalar:

AKBANK

FİNANSBANK  

GARANTİ BANKASI 

HSBC BANK

T.C. ZİRAAT BANKASI

T. İŞ BANKASI

YAPI ve KREDİ BANKASI 

ODEABANKKredi kartı ile vergi ödeme rehberi!Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com