24 / 05 / 2022

Kırıkkale Keskin'de eski çarşı merkezindeki dükkanlar yıkılıyor!

Kırıkkale Keskin'de eski çarşı merkezindeki dükkanlar yıkılıyor!

Tarihi yapısıyla Kırıkkale’nin en eski yerleşimlerinden olan, bir süre bölgenin ticaret merkezi özelliğine sahip Keskin ilçesindeki eski çarşı sokak sağlıklaştırılması projesiyle tekrar yapılacak.Tarihi yapısıyla Kırıkkale’nin en eski yerleşimlerinden olan, bir süre bölgenin ticaret merkezi özelliğine sahip Keskin ilçesindeki eski çarşı sokak sağlıklaştırılması projesiyle tekrar yapılacak.

Sabah'tan Hakan Gökkaya'nın haberine göre; Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen projenin Eylül'de bitirilmesi hedefleniyor.

2 MİLYON 198 BİN TL'LİK YATIRIM

Kırıkkale Keskin de eski çarşı merkezindeki dükkanlar yıkılıyor!

Kırıkkale Çevre ve şehircilik İl Müdürü Uğur Atar Keskin'de başlatılan sokak sağlıklaştırılma çalışmalarında incelemeler yaptı. Çalışmalar hakkında bilgi veren İl Müdürü Atar "Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum'un Kırıkkale ziyareti kapsamında Keskin İlçemize yapmış olduğu incelemelerde vermiş olduğu talimat ile Keskin İlçe Meydanında bulunan 16 adet dükkan binasının yıkılarak yeniden yapılması ve 9 dükkanın da cephe yenilenmesi işi 2 milyon 198 bin TL sözleşme bedeli ile ihalesi yapılarak işe başlanmıştır.

Keskin Yöresel Mimarisine uygun olarak mevcut 16 adet dükkan Kentsel dönüşüm kapsamında yıkılarak yeniden yapılacak, 9 dükkanın da dış cephesi yenilemesi Sokak Sağlıklaştırılması kapsamında yapılmaya başlanmıştır. İl Müdürümüz ve kontrol heyetimiz tarafından inşaat mahallinde yapılan incelemelerde 9 dükkanın çatı , kiremit, oluk işlemleri yapılmaya başlandığı, cephe doğramalarının siparişlerin de verildiği ve en kısa zamanda montaj işlemlerine başlanacağı, ayrıca diğer 16 dükkanın yıkım işine de en kısa zamanda başlanarak 11.09.2021 tarihinde inşaatın bitirilmesi planlandığı belirtilmiştir" açıklamasında bulundu. 

Kırıkkale Millet Bahçesi'nin inşaatı tam gaz!