Kırşehir Devlet Hastanesi ek bina inşaatının akıbeti TBMM'de!

Kırşehir Devlet Hastanesi ek bina inşaatının akıbeti TBMM'de!CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir Devlet Hastanesi ek bina inşaatının akıbetine ilişkin soru önergesi vergi. Metin İlhan, sorularının Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlandırılmasını istedi. 


CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir Devlet Hastanesi ek bina inşaatının akıbetine ilişkin soru önergesi vergi. Metin İlhan, sorularının Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlandırılmasını istedi. 

CHP'li İlhan, "Aşağıda yer alan sorularımın Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim" diye konuştu. Metin İlhan, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Sağlık politikalarındaki yanlış uygulamalar pandemi döneminde ne yazık ki Kırşehir'de kendini çok ağır hissettirmiştir. Tek hastane ile süreç oldukça zor geçirilmiştir. Her vatandaşımız için eşit, ücretsiz, nitelikli ve kolay ulaşılabilir bir sağlık sisteminden ne yazık ki uzaklaşılmakta ve kamu sağlık hizmetlerinin özü tahrip edilmektedir. 14 Ocak 2017 tarihli ve 29948 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2017 yılı yatırım programına göre 30.000 metrekare alanlı 150 yataklı Kırşehir Devlet Hastanesi ek binası inşaatının 2019 tarihi itibariyle tamamlanmış olması gerekiyordu. Ancak aradan geçen yaklaşık 2.5 yıla rağmen inşaat alanına bir çivi bile çakılmamış ayrıca proje Kırşehirli hemşerilerimizin ve yerel dinamiklerin görüşlerine başvurulmadan nedensizce gizli bir şekilde iptal edilmiştir. Kovid-19 ile mücadele sürecinde çok ihtiyaç duyulan ikinci bir hastanenin olmayışı şehrimiz sakinlerince büyük bir tepkiyle karşılanmıştır. Eski devlet hastanesinin yerinde Haziran 2021 başı itibariyle harfiyat ve temel atma çalışmaları başlamıştır."

Kırşehir Devlet Hastanesi ek bina inşaatının akıbeti TBMM

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan'ın soruları:

1. Eski devlet hastanesinin arazisine hali hazırda yapılmakta olan çalışma nedir? 

2. Bu yeni çalışma Kırşehir il merkezinde başka yerde yapılması planlanan sağlık kompleksinin yer değiştirilmesi sonucu mu olmuştur? 

3. Bakanlığınızın yatırım takip portalında an itibariyle proje ile ilgili yüzde 22 hak ediş gözükmektedir. Bu hak ediş hangi kritere göre yüklenici firmaya ödenmiştir? 

Pınar Demircan/Emlakkulisi.com