15 / 08 / 2022

Kocaeli Çayırova'da 12 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Kocaeli Çayırova'da 12 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Gebze 2. Satış Memurluğu tarafından Kocaeli İl, Çayırova İlçe, Şekerpınar Mahallesi'nde bulunan boş arsayı 12 milyon 77 bin 100 TL'ye satıyor. Gayrimenkulün ihalesi 25 Aralık 2020 günü gerçekleşecek.Gebze 2. Satış Memurluğu tarafından Kocaeli İl, Çayırova İlçe, Şekerpınar Mahallesi'nde bulunan boş arsayı satışa çıkardı. Söz konusu gayrimenkulün satış bedeli 12 milyon 77 bin 100 TL olarak belirlendi. 

T.C.GEBZE 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Kocaeli İl, Çayırova İlçe, Şekerpınar Mah. 210 Ada, 11 Parsel,
Özellikleri : Köşebaşı parsel , arsa vasıflı üzerinde yapı bulunmayan boş parsel, Tem, D.100 Karayoluna, Sabiha Gökçen Hava Limanına, Gebze D.D.Y. istasyonuna yakın mesafede, çevresi sanayi ve depo türü yapılaşmalar olup, şehir merkezine yakın, belediyenin alt yapı ve üst yapı hizmetlerinin tümünden faydalanır.

Yüzölçümü : 4.025,70 metrekare
İmar Durumu : Kocaeli Büyükşehir Bel.Meclis Kararı ile onaylanan 1/1000 ölçekli Şekerpınar revizyon uygulama imar planında E:1,50 Hmax=15,50 yapılaşma koşullarında Ticaret Alanı Lejantında kalmaktadır.

Kıymeti : 12.077.100,00 TL
Satışa Başlama : 6.056.550,00 TL
Teminat : 2.415.420,00 TL
KDV Oranı : Yüzde 18
Elektronik hesap no : Gebze Vakıflarbankası Şubesi TR**********************92
Kaydındaki Şerhler : Dosyasından incelenebilir
1. Satış Günü : 25/12/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 19/01/2021 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemeleri. Duruşma Salonu B Blok K:3

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.