13 / 08 / 2022

Kocaeli Uzuntarla Kültür Merkezi için ilk kazma vuruldu!

Kocaeli Uzuntarla Kültür Merkezi için ilk kazma vuruldu!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Uzuntarla Kültür Merkezi için ilk kazmayı vurdu.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kartepe Uzuntarla’da kültür merkezi hayata geçirecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, merkez içerisinde muhtarlık ofisi ve sağlık ocağını da bulunduracak çok amaçlı bir yapı olacak. Kültür merkezi vatandaşların sosyal ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde yapılacak. Bünyesinde konferans, kongre, düğün gibi organizasyonların gerçekleştirmelerine de imkân verecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kültür merkezinin ilk kazmasını vurdu ve hafriyat çalışmaları başladı.

SOSYAL İHTİY/AÇLARA CEVAP VERECEK


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi vatandaşların sosyal ihtiyaçlarına cevap verecek projeler yapmaya devam ediyor. Şehrin pek çok yerinde yapılan kültür merkezleri de bu projeler arasında yer alıyor. Konferans, kongre, düğün gibi organizasyonların gerçekleşmesine imkân sağlayan bu yapılar, KO-MEK sınıflarıyla da çeşitli kurslara ev sahipliği yapıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu kültür merkezlerinden birini de Kartepe Uzuntarla’ya kazandırıyor.

TOPLAM ALANI 1488 METREKARE


Yapının kültür merkezi bölümünde 540 metrekarelik çok amaçlı salon, gelin odası, kulis, bay bayan wc’ler bulunacak. KO-MEK bölümünde spor salonu, derslikler ve muhtarlık birimleri meydana getirilecek. Sağlık Ocağı bölümünde ise doktor odaları, muayene odaları, aşı odası, bebek bakım odası, mescit ve wc’ler yer alacak. Bina çevresi yaklaşık 3 bin 700 metrekare olup otopark ve yeşil alan düzenlemeleri gerçekleştirilecek.