Koçtaş açık fikir iç mekan tasarım yarışmasında ödüller verildi!

Koçtaş açık fikir iç mekan tasarım yarışmasında ödüller verildi!

Ev geliştirme perakendeciliği sektörünün lider kuruluşu Koçtaş’ ın bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması’ nda ödüller sahipleri ni bul du...


Koçtaş’ın geleceğin mimar, iç mimar ve endüstriyel tasarımcılarının kişisel gelişimlerine ve yaratıcılıklarına katkı sağlamak amacıyla düzenlediği yarışmada, dereceye girenlere ödülleri Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu’nun da katıldığını bir törenle teslim edildi. Divan Otel’de düzenlenen ödül törenine, aralarında Yüksek Mimar ve sanatçı Erol Evgin’in de yer aldığı jüri üyeleri ve proje sahipleri katıldı. Alp Önder Özpamukçu, bu projeyle; bağlı bulundukları Koç Topluluğu’nun kurucusu Merhum Vehbi Koç’un ‘Ülkem Varsa Ben de Varım’ sözü ışığında, topluma ve gençlere değer katacak bir çalışma yapmış olmaktan mutluluk ve onur duyduklarını kaydetti.


Ev geliştirme perakendeciliğinin lider kuruluşu Koçtaş’ın bu yıl dördüncü kez düzenlediği Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Ev sahipliğini Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu’nun yaptığı Divan Otel’de düzenlenen ödül töreninde, jüri üyeleri ve yarışmaya katılan öğrenciler de hazır bulundu. 


Üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık ve endüstriyel tasarım bölümlerinde okuyan öğrencilerin yaratıcılıklarını ortaya koymalarına fırsat tanımak ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmada bu yıl öğrencilerden içinde kitaplık da bulunan ‘çalışma alanı’ tasarlamaları istendi. Yarışmaya Mardin’den Aydın’a, Antalya’dan Bursa’ya Türkiye’nin dört bir yanında yer alan 29 farklı üniversiteden, 119 orijinal proje ve toplam 157 öğrenci katıldı ve kıyasıya rekabet etti.


Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması’nın jüri üyeleri arasında; asıl mesleği mimarlık olan ünlü müzisyen Yüksek Mimar Erol Evgin’in yanı sıra Prof. Dr. Hasan Şener (İstanbul Teknik Üniversitesi), Y. Doç. Dr. Saadet Aytis (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi), Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Hakan Gürsu (ODTÜ), Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın (Marmara Üniversitesi ), Mimar Nehir Kunter ve Y. Doç. Dr. Nilüfer Sağlar Onay yer aldı.


Birincilik ödülü  İzmir  Ekonomi Üniversitesi’nin oldu      


Koçtaş’ın Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması’nda bu yıl birincilik ödülü İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Kaan Selçuk’a gitti. İkincilik ödülünün sahibinin İstanbul Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinden Didem Öztürk ve Kübra Coşkun’un olduğu yarışmada üçüncülük ödülü ise yine İstanbul Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinden Egemen Dereli ve Sadık Mert Kocaman’a gitti. Birincilik ödülünü alan İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencisi Kaan Selçuk’a 5000 TL para ödülü takdim edilirken, ikinci projeye 3000 TL, üçüncüye ise 2000 TL para ödülü verildi. Yarışmada 5 projeye mansiyon, 5 projeye de teşvik ödülü verildi. Yarışmada bu yıl ilk defa, birinci olan proje sahibine Koçtaş’ta 3 ay boyunca staj yapma imkanı tanınacak.


Özpamukçu: “Topluma ve gençlere değer katacak bir proje yapmaktan onur duyuyoruz”


Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, ev geliştirme perakendeciliği sektörünün lider kuruluşu olarak daima ilkleri gerçekleştirme yolunda çaba harcadıklarını söyledi. Bir yandan Koçtaş’ın gelişimini destekleyecek şekilde işlerini geliştirirken, bir yandan da içinde bulundukları sektörün büyümesine katkı sağlayacak projelere imza attıklarını söyleyen Alp Önder Özpamukçu, “İşte Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması da, bu çabamızın somut bir sonucu” dedi.  Özpamukçu, Koçtaş olarak 4 yıl önce gençlerin üniversitede öğrendikleri teorik bilgileri, endüstriyel hayata taşımalarına köprü olacak bir proje geliştirerek, Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması’nı hayata geçirdiklerini söyledi. Alp Önder Özpamukçu, projeye gönül veren tüm paydaşların da desteğiyle Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması’nda bu yıl 119 projenin başvurusuyla en yüksek katılım seviyesine ulaştıklarını ifade etti. Alp Önder Özpamukçu, bu projeyle; bağlı bulundukları Koç Topluluğu’nun kurucusu Merhum Vehbi Koç’un ‘Ülkem Varsa Ben de Varım’ sözü ışığında, topluma ve gençlere değer katacak bir çalışma yapmış olmaktan da ayrıca mutluluk ve onur duyduklarını kaydetti.


ÖDÜL

Kaan Selçuk ( İzmir Ekonomi Üniversitesi)


ÖDÜL

Didem Öztürk ve Kübra Coşkun (İstanbul Teknik Üniversitesi)


3. ÖDÜL


Egemen Dereli ve Sadık Mert Kocaman ( İstanbul Teknik Üniversitesi)