Konut alacak çiftlere 7 bin 500 liralık destek!

Konut alacak çiftlere 7 bin 500 liralık destek! Konut alacak çiftlere 7 bin 500 liralık destek!

Hükümet tarafından azami devlet katkısını geçen yıl 7 bin 500 liraya yükselttiği 'çeyiz hesabı' uygulamasında 68 milyon TL toplandı. Devlet, yuva kurmak isteyenlere 165 milyon TL'lik destek veriyor.Hükümet tarafından evliliğe adım atacak olan gençlere destek için hayata geçirilen "çeyiz hesabı" vatandaşların yüzünü güldürdü. Devlet katkısı 7 bin 500 liraya yükselten çeyiz hesabı uygulamasına 22 binden fazla kişi katılım sağladı. Uygulama kapsamında toplanan para 68 milyon liraya ulaştı. 

165 milyon liralık destek

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, hükümet yuva kurmak isteyen ancak nakti olamayan gençlere yaklaşık 165 milyon lira destek imkanı tanıyor. Çeyiz hesabından ilk ödeme bu yıl içerisinde yapılacak. 

15 bankada hesap açıldı

"Çeyiz Hesabı ve Devlet Katkısı" uygulaması kapsamında 15 bankada aktif çeyiz hesabı açıldı. Evlenmemiş 24 yaşını doldurmamış gençlerin devlet katkısından faydalanabilmesi için 3 yıl sistemde kalınması gerekiyor. Vatandaşların yüksek destek tutarı olan 7 bin 500 liradan yararlanabilmesi için ödemelerini düzenli olarak gerekiyor. 

E az 125 lira, en fazla bin 254 lira

Mevduat, katılım bankalarına TL cinsinden açtırılan hesaba en az 125 lira, en fazla bin 254 lira yatırılabiliyor. Evlenme tarihinden itibaren 6 aylık dönemde bankaya başvuru yaparak, hesaptaki birikim ve devlet katkısından yararlanabiliyor. Çeyiz hesabı açtıranlar 18 bin 822 liraya kadar para yatırabiliyor.

Konut hesabında devlet katkısı arttı!

6 soruda devlet destekli konut hesabı!