Konut kredisi faiz oranları düşer mi?

Konut kredisi faiz oranları düşer mi?Konut kredisi ile ev sahibi olacak vatandaşlar konut kredisi faiz oranlarının düşeceği zamanı merak ediyor. Peki konut kredisi faiz oranları düşecek mi? İşte son durum...


Yüksek faiz oranları vatandaşların ev sahibi olmasının önünde en büyük engellerden biri. Timetürk'te yer alan habere göre; yeterli birikime sahip olmayan vatandaşlar bankalardan kredi çekmek istiyor fakat yüksek faiz oranları sebebiyle le bu isteklerinden vazgeçiyor. Özellikle ev sahibi olmak isteyenler faizlerin düşmesini dört gözle bekliyor. Peki Kredi faiz oranları ne zaman düşer? Ev kredisi faizleri düştü mü?

Kredi faiz oranları ne zaman düşer?

Kredi faiz oranlarının düşmesi için Merkez Bankası'nın faiz indirimine gitmesi gerekiyor. Merkez Bankası politika faizini aşağı çekerse konut kredisi ve ihtiyaç kredisi gibi bir çok kredinin faizleri de düşmeye başlayacaktır. 

Konut kredisi faiz oranları düşer mi?

Ev kredisi faizleri düşecek mi?

Ev kredisi faiz oranları uzun süredir aynı seviyede. Bankalar bazen çeşitli kampanyalar yaparak faiz oranlarını düşürebiliyor. Kredi çekmek isteyenler bankaların kampanyalarını izleyebilir.

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman?

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantısı 12 Ağustos tarihinde gerçekleşecek.Para Politikası Kurulu Toplantısı sonrasında ise faiz kararı açıklanacak.

Konut kredisi faiz oranları düşer mi?

Merkez Bankası faiz düşürür mü?

Morgan Stanley analistleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son çağrısına karşın Ağustos'ta TCMB'den faiz indirimi beklemediklerini buna karşın geleceğe yönelik verilecek mesajlara bakılacağını dile getirdi. Aralarında Alina Slyusarchuk'un da bulunduğu analistler tarafından kaleme alınan raporda bu sene TCMB'den 200 baz puan faiz indirimi beklendiği kaydedildi. Kurumun önceki beklentisi 400 baz puan indirdi. Raporda “TL'deki son dönemdeki değerlenmeye rağmen bu konuda ihtiyatlıyız” ifadeleri kullanıldı.

Konut kredisi için hangi kriterler isteniyor?