Konut kredisi faiz oranları ne durumda?

Konut kredisi faiz oranları ne durumda? Konut kredisi faiz oranları ne durumda?

Konut kredisi faiz oranlarındaki değişiklik durmak bilmiyor. Kredi Pazarı'ndan derlenen verilere göre konut kredisi faiz oranlarında tekrar değişiklik yaşandı. Konut kredisi faiz oranları ne durumda?Konut kredisi faiz oranlarında yine değişiklik yapıldı. 10 yıllık kredi faiz oranları kapsamında Yapı Kredi faiz oranları yüzde 0,91'den başlıyor. DD Mortgage da faiz oranını yüzde 0,91 olarak belirledi. 


Kuveyt Türk faiz oranları yüzde 0,93, Denizbank faiz oranları yüzde 0,98 ve Albarakatürtk faiz oranları yüzde 0,99 olarak belirlendi.


Bunun dışındaki bankalar konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1'lerin üzerinde tuttu. 


Ziraat banaksı konut kredisi faiz oranı yüzde 1, Akbank faiz oranı yüzde 1,05 Türkiye Finans faiz oranı yüzde 1,06 ve İş Bankası faiz oranı yüzde 1,09 olarak belirlendi.


Kredi Pazarı'ndan derlenen konut kredisi faiz oranlarına göre Vakıfbank'ın faiz oranı yüzde 1,12 iken, Anadolubank ve Finansbank faiz oranı yüzde 1,14.


Halkbank müşterilerine yüzde 1,15 faiz oranından kredi kullandırtıyorken, Şekerbank yüzde 1,19 oranından kredi kullandırtıyor.


Garan Bankası ve Abank faiz oranı yüzde 1,24, Tekstilbank ve HSBC yüzde 1,25 TEB ve ING Bank yüzde 29 faiz oranı, Fibabanka ise yüzde 1,45 faiz oranı ile işlem yapıyor.Melek GÜNER AKMAN/Emlakkulisi.com