Konut kredisi faiz oranları ne durumda?

Konut kredisi faiz oranları ne durumda? Konut kredisi faiz oranları ne durumda?

Konut Kredisi faiz oranları 11 Şubat ile başlayan haftaya da indirimle başladı. Bugün itibariyle 4 banka daha konut kredisi faiz oranlarını indirdi. Hafta başı itibariyle konut kredisi faiz oranlarında son durumu Kredi Pazarı araştırdı...

Şubat ayı başından itibaren hızlanan konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş bu haftada devam ediyor. Bankalar bu haftaya da konut kredisi faiz indirimleriyle başladı.

Haftanın ilk günü itibariyle VakıfBank, Kuveyt Türk Bankası, Türkiye Finans Bankası ve Yapı Kredi Bankası indirime gitti. Konut kredisi faiz oranlarını Vakıfbank yüzde 1,75’e, Yapı Kredi Bankası yüzde 1.79’a, Türkiye Finans Bankası yüzde 2.1’e, Kuveyt Türk 60 aya kadar yüzde 1.69’a 120 aya kadar ise yüzde 1.74’e düşürdü.

İndirim sonrasında içerisinde bulunduğumuz hafta başında bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 2.03’e geriledi. Faiz oranlarını yüzde 2’nin altına düşmeyen sadece 6 banka kaldı. En alt seviye konut kredisi faiz oranı yüzde 1.68 olurken en yüksek konut kredisi faiz oranı ise yüzde 2.60’ geriledi.

11 Şubat itibariyle bankalardan 100.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında en düşük aylık ödeme miktarı 1.940 TL oluyor. Kredinin toplam geri ödeme miktarı ise 232.000 TL’ ye karşılık geliyor.

En düşük konut kredi faiz oranı hangi bankada?

Konut kredi faiz oranları 1,68’e indi!

Konut kredisi kullanmak isteyenler dikkat!

5 soruda konut kredisi hakkında bilinmesi gerekenler!