04 / 07 / 2022

Konut mağdurları TBMM'de!

Konut mağdurları TBMM'de!

Dün gece yarısı İstanbul'dan yola çıkan yüzlerce konut mağduru TBMM önüne ulaştı. Esenyurt eski belediye başkanı Necmi Kadıoğlu ve evleri teslim edemeyen müteahhit firmalara büyük öfke var...Dün gece yarısı İstanbul'dan yola çıkan Esenyurt ve Fikirtepe konut mağdurları bugün Ankara'ya ulaştı. 2011 yılında yapımına başlanan ve 4 bin vatandaşın etkilendiği Innovia 4 projesi mağduru Özlem Hanelçi'nin düzenlediği organizasyona, Innovia Tuzla, Innovia Arifiye, Caprice Gold, Fi Yapı, Bulut İnşaat, Dumankaya İnşaat, Babil Kuleleri ve Termal mağdurları katıldı.

TBMM'ye giden konut mağdurları, İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin, Özgür Karabat, Emine Gülizar Emecan ve  İzmir  Milletvekili Özcan Purçu'ya yaşadıkları sıkıntıları anlattı.

Mağdurlardan komisyon talebi

Konut satışında, en çok satış yapılan bölge durumunda olan Esenyurt, konut mağduriyetinde en ön sırada bulunuyor. Mağdurlar yarım kalmış büyük toplu konut projelerinin mağdur ettiği yüzlerce vatandaşın hakları için komisyon kurulmasını istiyor.

Dava sürecini ve mağduriyetlerini anlatan dosyalar hazırlayan mağdurlar bu dosyaları vekillere iletti.

Konut mağdurları TBMM de!

Fi-Side mağdurları çadırlı eyleme devam ediyor

Esenyurt Fi-Side projesinin bahçesine çadır kuran proje mağdurları da tepkilerini haykırdı. 2009 yılında projeye dahil olan vatandaşlar, 30 ayda tamamlanacağı açıklandığı halde, henüz teslim edilmeyen evlerini alana kadar, süresiz, kesintisiz eylem yapma kararı aldı.

Fi Yapı mağdurlarından TMSF binası önünde eylem!

Tüketici Mahkemesi'nin kararı: Ev bitmediyse para faiziyle iade!

Innovia 4 mağdurları Saraçhane Parkı'nda toplandı!

Senetle ev alanlar dikkat!

Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com