Konut mağdurlarından tabutlu eylem!

Konut mağdurlarından tabutlu eylem! Konut mağdurlarından tabutlu eylem!

Esenyurt'ta 3200 dairelik siteden 10 yıl önce daire alan vatandaşlar şirket TMSF yönetimine geçince dairelerini teslim alamadılar. Mağdurlar siteye tabutla gelip seslerini duyurmak istedi. 


İstanbul'da konut mağdurları karlı havaya rağmen soğuk havada tabutlu eylem yaptı. CNN Türk'te yer alan habere göre, Esenyurt'taki devasa sitede tam 3 bin 200 daire bulunuyor. Yüzlerce konut sahibi daha evine oturamadan hayatını kaybetti. Diğer mağdurlar ise temsili olarak cenaze töreni düzenledi.

İstanbul'daki konut mağdurları 10 yıl önce bu siteden daire almışlar, site yöneticileri hakkında soruşturma başlayınca da ortada kalmışlardı. Mağdurlar daha önce de başlattıkları eylemlerle gündeme gelmişti. 

10 yıllık bekleyiş

''10 yıldır dairelerimizi teslim alamıyoruz. Adaleti aradığımız için bu tabutu yaptık'' diyen mağdurlar seslerini duyurmak istedi. 

Oturamadığımız evin vergisini ödüyoruz

Adalet istediklerini söyleyen konut mağdurları, ''Dairesini teslim alamadı ama komşularından helallik almaya geldi. Sıra bize geliyor'' diye konuştu. Sürecin hızlanmasını isteyen mağdurlar, ''Oturamadığımız evin faiziyle vergisini ödüyoruz'' diye isyan etti.

Esenyurt konut mağdurları eylem yaptı!