25 / 09 / 2022

Konut sektörü canlanıyor!

Konut sektörü canlanıyor!

Atmaca Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca TÜİK konut satış rakamlarını değerlendirdi.Atmaca Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca TÜİK Konut Satış Rakamları Değerlendirmesi;

TÜİK’in açıkladığı temmuz ayı konut satış rakamlarında geçtiğimiz yılın ayını ayına göre yaşanan yüzde 42,4’lük artış oranı, yeni yönetmeliklerle birlikte getirilen indirimler, hayata geçirilen yeni kampanyalar, ödemelerde sunulan kolaylıklar gibi unsurların etkisiyle sektörümüzde geçtiğimiz ay yaşanan durgunluğun yerini canlılığın aldığını kanıtlıyor. 


Ekonominin lokomotif sektörleri arasında en önemli sırada yer alan inşaat sektörü, hükümetimiz tarafından verilen desteklerle her dönem canlılığını korumayı sürdürüyor. Henüz yaz döneminde olmamıza rağmen temmuz ayında yaşanan bu hareketlilik yılsonu beklentilerini üst noktaya taşıyor. Biz de bu hareketliğe paralel olarak imzamızı taşıyan yatırımlarımızla sektörümüze tüm gücümüzü ortaya koyan bir yaklaşım sunuyoruz. Bu yaklaşımımızla satış rakamlarımızı artırarak müşteri kitlemizi zenginleştiriyoruz.


Geri Dön