12 / 08 / 2022

Konutta taksit sınırı kalktı ne demek?

Konutta taksit sınırı kalktı ne demek?

"Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelik'te Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"e göre konutta taksit sınırı kalktı. Peki konutta taksit sınırı kalktı ne kadar? İşte tüm merak edilenler...Konutta taksit sınırı kalktı ne demek?

Ticaret Bakanlığı tarafından 31425 Sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan "Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelik'te Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" kapsamında Peki konutta taksit sınırı kalktı ne kadar? İşte merak edilen her şey...

Konutta taksit sınırı kalktı ne demek?

Konutta taksit sınırı kalktı ne demek?

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni düzenlemeye göre, konut satışlarındaki taksit sınırlaması düzenlendi. Bu kapsamda, konutta taksit sınırı kalktı ve konut satışları, taksitlendirme sınırlaması kapsamı dışına çıkarıldı.

Yapılan değişiklik ev alacakları memnun ederken, sektörü canlandırması bekleniyor. Söz konusu hükümde konut ve taşıt satışları için ayrı bir taksitlendirme süresi belirlenmediğinden, bu satışlar genel taksitlendirme süresine tabi oluyordu.

Konutta taksit sınırı kalktı ne demek?

Taşıt satışlarında da yenilendi

Nihai fatura değeri 120 bin lira ve bu tutarın altında olan taşıt satışlarında 60 ay, 120 bin liranın üzerinde olup 300 bin lirayı geçmeyenlerde 48 ay, 300 bin liranın üzerinde olup 750 bin lirayı aşmayanlarda 36 ay ve 750 bin liranın üzerindeki taşıt satışlarında 24 ay taksit uygulanabilecek.

Konutta taksit sınırı kaldırıldı!

Perakende Ticarette Uygulanacak İlke Ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik!

Nuran AYDIN/Emlakkulisi.com