Konya Beyşehir'e yeni adliye binası yapılacak!

Konya Beyşehir'e yeni adliye binası yapılacak!Konya'nın Beyşehir ilçesine kazandırılacak yeni adliye sarayının projesinin tamamlanması ve yakında işe başlamak üzere ihalesine çıkılacağı belirtildi.


Konya'nın Beyşehir ilçesine kazandırılacak yeni adliye sarayının projesinin tamamlanması ve yakında işe başlamak üzere ihalesine çıkılacağı belirtildi.


Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada Beyşehir'de ilk günkü aşkla, bahane değil hizmet üreten bir anlayışla çalışmaya devam ettiklerini söyledi. AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol ve Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu ile birlikte üzerinde hassasiyetle çalıştıkları konulardan birisinin de Beyşehir'e ihtiyacı hissedilen yeni bir adalet sarayı kazandırmak olduğunu ifade eden Özaltun, "Adliye sarayının yatırım programına alınıp projelendirme çalışmasının Adalet Bakanlığı tarafından tamamlandığını ve 3-4 ay gibi bir sürede ihale edileceğini öğrenmiş olmamız tüm ilçemiz halkı gibi bizleri de çok sevindirmiştir" dedi.


Başkan Özaltun, proje doğrultusunda, 11 bin 340 metrekarelik bir inşaat alanına yapılması planlanan yeni adliye sarayında 8 mahkeme (2 asliye ceza, 2 sulh ceza, 2 asliye hukuk, 1 sulh hukuk, 1 icra mahkemesi-kadastro) 8 hakim ve 4 uzman yardımcısı odası, 4 duruşma salonu, 8 mahkeme kalemi, 9 savcı ve 4 adalet uzman yardımcısı, 4 savcılık kalemi, 4 avukat bekleme odası ve diğer ihtiyaçlar için idari odaların olacağı yönünde bilgiler aldıklarını söyledi.


Özaltın, "Beyşehir'imize yakışan bir adliye binası olacak inşallah. Milletvekilimiz konunun takipçisidir. Beyşehir'de birlik beraberlik ruhuyla verdiğimiz mücadelenin karşılığı olarak aldığımız güzel bir müjdeyi daha Beyşehir kamuoyuyla birlikte paylaşıyor olmamız mutluluk vericidir" dedi. 


Hakimiyet Konya