11 / 08 / 2022

Konya Meram'a yeni spor tesisi müjdesi!

Konya Meram'a yeni spor tesisi müjdesi!

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş yaptığı açıklamada ‘Ağır Bakım Millet Bahçesi’nde yükselecek spor tesisleriyle Meram’ın sporseverler için adeta bir merkez haline geleceğini söyledi.                Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Belediyeye ait spor tesislerinde incelemeler yaptı. Tesisler hakkında bilgi alan Başkan Kavuş, spor tesislerinden faydalanan genç sporcularla ve antrenörleriyle bir süre sohbet etti. Gençlerin spor faaliyetlerini de yakından izleyen Başkan Kavuş, yeni dönemde gençlere ve spora yönelik yatırımların hız kazanacağının müjdesini verdi.

“GENÇLERİMİZİ SPORA ÖZENDİRMEK ÖNCELİKLERİMİZDEN BİRİ OLACAK”

 

Önceki dönemlerde hizmete sunulan Rabia Spor Merkezi, Altuncan Hatun Yaşam Merkezi ve Muhammet Yürükuslu Spor Tesisi ile Meram’ın spor yatırımlarının bir ivme kazandığını ve bu yatırımların Meram’a kazandırılmasını sağlayan belediye başkanlarına teşekkürlerini sunan Başkan Mustafa Kavuş, şu an itibariyle belediyenin mevcut gençlik ve spor yatırımlarını gözden geçirdiklerini ve gelecek dönem planlamasının üzerinde çalıştıklarını belirtti. Seçim beyannamelerinde gençlik ve spor yatırımlarının önemli bir yer teşkil ettiğini söyleyen Başkan Mustafa Kavuş, “Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumak, onları spora teşvik etmek ve geleceğimizi sağlam temeller üzerinde kurmak en önemli hedeflerimizden biridir. Bu amaçla spor yatırımları ve gençlik projeleri bizim için çok değerli. Hem gençlerimizi hem de tüm Meramlıları spora ve sağlıklı yaşama özendirmek adına yeni projeler üretme gayretindeyiz” dedi.

“SPOR YATIRIMLARIMIZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK”

 

Muhammet Yürükuslu Spor Tesisi’nin kısa bir süre önce açılmış olmasına rağmen 600 üye sayısına ulaşmış olmasının sevindirici olduğunu dile getiren  Başkan Mustafa Kavuş, sözlerine şu şekilde devam etti:  “Gerek Muhammet Yürükuslu Spor Tesisimiz gerekse diğerlerine olan yoğun ilgi spor noktasında Meram’ın hala yatırıma ihtiyaç duyduğunun en önemli göstergesi. Bu ihtiyacın karşılanması amacıyla, nüfus ve ihtiyaca göre bazen 4-5 mahallenin birleştiği noktalara bazen de tek bir mahalleye bu tip spor merkezleri inşa edeceğiz. Spor tesisi yapmak kadar önemli olan, vatandaşlarımızın bu tesisleri kullanabilmesi. Bu sebeple yeni tesislerimiz, vatandaşlarımızın istekleri ve beklentileri noktasında şekillenerek onların hizmetine sunulacak.”

 

“SPORSEVERLERE BAŞKAN KAVUŞ’TAN İKİ AYRI MÜJDE”

 

Gençlik ve spor yatırımları noktasında Meram’a iki ayrı müjde veren Başkan Kavuş, özellikle eski stadyumun yıkılmasıyla ortaya çıkan boşluğu ‘Ağır Bakım Millet Bahçesi’nde yapılacak spor yatırımları ile dolduracaklarını belirtti. Sporseverler ve amatör sporcular için burada yeni tesislerin yükseleceğini belirten Başkan Kavuş, bir diğer müjdesini de yaz tatilini dolu dolu geçirmek isteyen çocuklar ve gençler için verdi. Meram’daki tesislerde bu yaz itibariyle ‘Yaz Okulları’ açılacağını söyleyen Başkan Kavuş, “Şu anda fizibilite çalışmalarımız sürüyor. Hangi branşlarda, kaç gencimize hizmet verebileceğimizin çalışmasını yürütüyoruz. Bu çalışma biter bitmez, çocuklarımız için Meram’da Yaz Spor Okulları açarak onlara spor sevgisi aşılamaya, yaz tatillerini en iyi ve en yararlı şekilde geçirmelerinin önünü açacağız” dedi.