10 / 08 / 2022

Konya Yeni Motorlu Sanayi Sitesi İhalesi 12 Ocak'ta yapılacak!

Konya Yeni Motorlu Sanayi Sitesi İhalesi 12 Ocak'ta yapılacak!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,  Yeni Motorlu Sanayi Sitesi ihalesinin 12 Ocak’ta yapılacağını duyurdu.Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Eski Sanayi ve Karatay Sanayi’nin taşınmasıyla ilgili Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi 1. etap ihalesinin 12 Ocak’ta yapılacağını açıkladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nde yer alan habere göre; sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili paylaşım yapan Başkan Altay, “Şehrimizin kanayan yarası haline gelmiş önemli sorunların çözümü için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bugün sizlerle önemli bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Karatay Sanayi ve Eski Sanayi’nin taşınmasıyla ilgili ilk etap ihalemiz 12 Ocak tarihinde yapılmış olacak. Konya’nın bugünü için değil, geleceği için de çözümler üretiyoruz. Eski Sanayi ve Karatay Sanayi; yıllardır konuşulan, fiziki yapısıyla Konyamıza hizmet etmekten uzak bir yapı haline dönüşmüştü. Bizimle anlaşan tüm esnafımıza teşekkür ediyorum. Konya’nın böyle önemli bir projesini hayata geçiren Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a,  TOKİ  Başkanımız Sayın Ömer Bulut ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Konya için tarihi bir müjdeyi böyle mübarek bir günde açıklamaktan mutluluk duyduğumu ifade ediyorum. Esnafımız ve Konyamız için hayırlı olsun.” dedi.

Konya Yeni Motorlu Sanayi Sitesi İhalesi 12 Ocak ta yapılacak!

Eski Sanayi ve Karatay Sanayi’nin taşınması konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi arasında protokol imzalanmıştı.
 

Konya'da 20.1 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!