26 / 09 / 2022

Korkutan senaryo! Piyasalarda dolar kıtlığı mı yaşanacak?

Korkutan senaryo! Piyasalarda dolar kıtlığı mı yaşanacak?

Merkez Bankası'nın faiz indirimi ilgi ilgili değerlendirmede bulunan ekonomi yazarı Remzi Özdemir en karamsar senaryoyu çizdi. Özdemir'e göre Türkiye enerji ithalatını ödeyemez hale gelecek ve 1 sente muhtaç olacak.  Merkez Bankası'nın faiz indirim kararının ardında tarihi zirveye tırmanan ve 18,40 lira seviyelerine çıkan dolarla ilgili şok senaryosu gündeme

geldi. Türkiye Cumhuriyeti Merkez  (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) dün aldığı kararla politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 100 baz puan indirerek yüzde 13'ten yüzde 12'ye indirdi. Dolar/TL, 18,40 seviyesine tırmandı ve bugün de aynı seviyelerde işlem gördü.
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön