Koronavirüs kiralık havuzlu villalara talebi artırdı!

Koronavirüs kiralık havuzlu villalara talebi artırdı! Koronavirüs kiralık havuzlu villalara talebi artırdı!

Ulusal Havuz Enstitüsü Başkanı Korcan Kurtoğlu yaptığı açıklamada Ege ve Akdeniz bölgesinde Çeşme ve Bodrum gibi tatil mekanları başta olmak üzere insanların yazlıklarını kiraladığını söyleyerek, kiralık havuzlu villalara rağbeti artırdığını belirtti.Ulusal Havuz Enstitüsü Başkanı Korcan Kurtoğlu, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Ulusal Havuz Enstitüsünün 1995 yılında kurulduğunu ve Türkiye'nin her bölgesinden üyelerinin bulunduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere görei koronavirüs döneminde apartman dairelerinde yaşayanların bahçesi olan sitelere taşınabilmek amacoyla arayış içine girdiklerini dile getiren Kurtoğlu, "Bahçeli sitelerde yaşayanlar havuzlu sitelere, havuzlu sitelerde yaşayanlar da müstakil evlere taşınmak için arayışlara girdi. O dönemde müstakil evlerde de bu evlere uygun yer olup da daha evvel kişisel (özel) havuzu olmayan varsa onlar da özel havuz yaptırmanın arayışına girdiler. Ya da mevcut havuzları var ve tadilat gerektiriyorsa, kullanılmıyorsa onları da tamir ettirerek kullanılır duruma getirmeye çalıştılar." diye konuştu.

Korcan Kurtoğlu, koronavirüsteki vaka sayılarının azalmasıyla normalleşme adımlarının atılmaya başlandığını söyleyerek, sözlerini şu şekilde sürdürdü: 

"Tatil sezonu için birçok kişi virüs nedeniyle endişe duyarken, salgının yayılmasından itibaren havuzlu sitelere ve müstakil evlere rağbet arttı. Kişisel havuz yapım talebi, koronavirüs nedeniyle geçen seneye göre yüzde 25-30 oranında arttı. Salgın nedeniyle ticari hareketlilik geçtiğimiz 2 ayda azalmış olduğundan, özel havuz yapımındaki artış belki bu senenin rakamlarına yansımayacak ancak önümüzdeki yıl, bu sene yaşananların da etkisiyle özellikle kişisel havuzların yapımının bu oranlarda artacağını öngörüyoruz. Bu sene de kiralık havuzlu villa tarzı tatil seçeneği de ön plana çıkacak."

"Kiralık havuzlu villalara da rağbet arttı"

Kurtoğlu, özellikle sahil kesimlerinde, Ege ve Akdeniz bölgesinde Çeşme ve Bodrum gibi tatil mekanları başta olmak üzere insanların yazlıklarını kiraladığını söyleyerek, "Orada da kiralanan havuzlu villalar var. Havuzlu villa olursa insanlar gittikleri tatil beldesinde kiraladıkları evlerinden çıkmadan tatillerini yapabilecek. Dolayısıyla bunlara yönelik artış da var. Bu bölgelerdeki üyelerimizden aldığımız bilgiye göre, havuzlu villaların kullanılmayan havuzlarının onarılması ve çalıştırılmasıyla ilgili yoğun talep geliyor. Dolayısıyla bu tip kiralık havuzlu villalara da rağbet arttı." dedi.

 

Yazlık evlerini kiraya verecekler dikkat! Kiralar nasıl alınmalı?