Kosova Elektrik Kurumu'nun ihalesini Limak-Çalık Türk Konsorsiyumu aldı!

Kosova Elektrik Kurumu'nun ihalesini Limak-Çalık Türk Konsorsiyumu aldı! Kosova Elektrik Kurumu'nun ihalesini Limak-Çalık Türk Konsorsiyumu aldı!

Özelleştirme kapsamındaki Kosova Elektrik Kurumu'nun elektrik dağıtım ve tedarik ihalesini Limak-Çalık ortaklığı kazandıKosova Elektrik Kurumu'na 26.3 milyon Euro'luk teklif götüren Limak-Çalık ortaklığı, en yüksek teklifi vererek elektrik dağıtım ve tedarikinin sahibi oldu. Limak-Çalık Türk Konsorsiyumu, Kosova hükümetiyle masaya oturmaya hak kazandı. 


Limak -Çalık Konsorsiyumu temsilcisi İsmail Ergüneş, ihale sürecinin son derece şeffaf ve adil olduğunu belirterek, elektrik enerjisi ücretinin fazla önemli olmadığını, elektrik ağına yapılması gereken yatırımların çok önem taşıdığını ifade etti.  


Elektrik dağıtım hizmeti veren KEK'in Dağıtım ve Tedarik Birimi'nin yüzde 100 hissesi için Türkiye'den Çalık Holding ve Limak'ın oluşturduğu konsorsiyum, Arap dünyasının en büyük açık kablo üreticisi Mısırlı El Sewedy Electric'ten 3,5 milyon avro fazla teklifte bulunarak, ihaleyi aldı. 


AA