Kral dairelerinin küveti Antalya'dan

Kral dairelerinin küveti Antalya'dan

Merkezi Antalya'da bulunan Delta Akrilik Küvet ve Hidromasaj Sistemleri tarafından üretilen, otellerin kral dairelerinde kullanılan ve ebat açısından Türkiye'nin en büyüğü olduğu iddia edilen küvete, tasarım ve proje aşamasında büyük talep geldiği bildiriDelta Akrilik ve Hidromasaj Sistemleri Fabrikası Satış ve Pazarlama Müdürü Sezgin Altınbaş, yaptığı açıklamada, 2000 yılında Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde üretime başladıklarını, öncelikli amaçlarının otel ve tatil köylerine hizmet vermek olduğunu söyledi. Duş kabini, küvet ve duş teknelerinde ürün bazında Türkiye'de en zengin üretime sahip olduklarını belirten Altınbaş, tek parça akrilik olarak 2x2 metre boyutlarında Türkiye'nin en büyük küvetinin üretimine başladıklarını bildirdi.

Küvete, henüz tasarım ve proje aşamasındayken talep gelmeye başladığını belirten Altınbaş, "Tek parça akrilik olarak 2x2 metre boyutundaki Türkiye'nin en büyük küvetini ürettik. Tasarım ve proje aşamasında 4 bin ile 4 bin 500 YTL arasında değişen fiyatlarla 25 adet satış gerçekleştirdik. Lüks otellerde ve rezidans tipi inşaatlarda çok tercih ediliyor. Küveti ilk kez Antalya'da fuarda sergiledik" dedi.

Akrilik, küvet ve duş kabini ürünlerinde yılda 5 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini anlatan Altınbaş, başta Kazakistan, Hollanda, Danimarka ve KKTC'nin geldiği birçok ülkeye ihracat yaptıklarını kaydetti.

Önümüzdeki yıl Antalya'da Türkiye'nin en büyük küvet fabrikasını kuracaklarını anlatan Altınbaş, yılda 30'ar bin parça küvet ve duş kabini üreteceklerini sözlerine ekledi.