Kripto paraların piyasa değeri 2.7 trilyon doları aştı!

Kripto paraların piyasa değeri 2.7 trilyon doları aştı!Bitcoin'in çarşamba günü tekrar rekor seviyeye ulaşmasıyla kripto paralar genel bir yükseliş eğilimi sergiledi. Kripto paraların toplam piyasa değeri 2.7 trilyon doları aşmış durumda.


Bitcoin’in Nisan ayındaki rekorunu geride bırakarak 66 bin 976 dolara kadar yükselmesiyle kripto paraların toplam piyasa değeri de 2.7 trilyon doları aştı. Bloomberg HT'de yer alan habere göre; Bitcoin’in piyasa değeri ise 1,23 trilyon dolar seviyesinde. 

Kripto paraların piyasa değeri 2.7 trilyon doları aştı!

Bitcoin fiyatlarındaki artışa karşın Ethereum sene başından bu güne Bitcoin’den çok daha iyi bir performans sergiledi. Ethereum’daki artış yüzde 1000’e yaklaşırken, Bitcoin yüzde 400 civarında artış gösterdi. 

Ethereum’un piyasa değeri ise 493 milyar dolar ile Bitcoinin ardından ikinci sırada gelirken, Binance Coin 82 milyar dolar piyasa değeriyle üçüncü sıraya yerleşti.

Kripto paraların piyasa değeri 2.7 trilyon doları aştı!

Bitcoin'de ETF sonrası yeni rekor

Bitcoin, ProShares Bitcoin Strategy Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) New York borsasında işlem görmeye başlamasından sonra yüzde 2,1’e ulaşan artışla 66 bin doları geçti ve rekora imza attı. Böylece Bitcoin’in 2021 başından bu güne olan yükselişi yüzde 120’yi geçti. 

Bitcoin’in artışı diğer kripto paralara da destek oldu. İkinci en büyük dijital para birimi Ether de değerlenirken, Bloomberg Galaxy Crypto Indeks de yükseldi. 

Kripto danışmanlık şirketi Makara’nın kurucu ortağı ve CEO’su Jesse Proudman, Bitcoin ETF’inin işlem görmeye başlamasını “bir onaylanma anı” şeklinde nitelendirdi. Proudman, “Artık mesele bu varlık sınıfının var olmaya devam edip etmeyeceği meselesi değil – bence bu, daha geniş dijital varlık sınıfının tarihinde gerçekten önemli bir an” açıklamasında bulundu.

Kripto paraların piyasa değeri 2.7 trilyon doları aştı!

ABD borsasına kote olan ilk Bitcoin bağlantılı borsa yatırım fonu, piyasalara rekor düzeyde en çok işlem gören ikinci fon şeklinde giriş yaptı.

ProShares Bitcoin Strategy ETF’inde 24 milyonu aşkın hisse el değiştirdi. Bloomberg Intelligence ETF Analisti Athanasios Psarofagis, ProShares Bitcoin Strategy ETF’in ilk işlem günündeki yaklaşık 1 milyar dolar işlem hacmiyle, ilk işlem günü rekoruna sahip olan BlackRock’ın karbon fonunun hemen ardına yerleştiğini belirtti.

Sanatçılar kripto para dünyasına giriyor!

Bitcoin enflasyondan etkileniyor mu?