15 / 08 / 2022

Kubilay Özalp, Re-Pie'nin Genel Müdür Yardımcısı oldu!

Kubilay Özalp, Re-Pie'nin Genel Müdür Yardımcısı oldu!

Büyüme hedefleri doğrultusunda yapılanmasına devam eden Re-Pie'nin yeni Genel Müdür Yardımcısı Kubilay Özalp oldu.Türkiye’nin ilk gayrimenkul portföy yönetimi şirketi Re-Pie, büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Halk Portföy’ün kurucu genel müdürü olan Alim Telci’yi kadrosuna katan Re-Pie, geçen hafta Kubilay Özalp’ı Genel Müdür Yardımcısı olarak atadı.

Kariyerine Demirbank Hazine Müdürlüğü’nde MT olarak görev alan Özalp, 2004 yılından bu yana portföy yönetiminde faaliyet gösteriyor. Yapı Kredi Portföy’de Emeklilik Fonları ve Alternatif Yatırım Ürünleri bölümlerinde Grup Müdürlüğü görevlerinde bulunduktan sonra 2015'te Tacirler Portföy’ün kuruluşunda Chief Investment Officer olarak görev aldı.  İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği mezunu ve Zicklin Business School’dan Finans ve Yatırımlar dalında MBA derecesi bulunuyor.

Re-Pie Yönetim Kurulu Başkanı olan Dr. M. Emre Çamlıbel, yeni atama hakkında şöyle konuştu: "Önümüzdeki dönemde faizlerin düşmesiyle ve dövizdeki volatilitenin öngörülebilir seviyeye inmesiyle birlikte, aynı yurtdışında olduğu gibi alternatif fonlara hızlı bir yönelim olacağını düşünüyoruz. Bu bağlamda 500 milyon TL büyüklüğü aşan gayrimenkul ve girişim sermayesi fonlarımızı yöneten kadromuzu sektörün önemli isimleriyle takviye etmeye devam ediyoruz. Kubilay Özalp’ın sektördeki deneyim ve vizyonuyla şirketimize değer katacağına ve birlikte faaliyetlerimizi genişleteceğimize inanıyorum."