Kula Sanayi Sitesi’nin çehresi değişiyor!

Kula Sanayi Sitesi’nin çehresi değişiyor! Kula Sanayi Sitesi’nin çehresi değişiyor!

S.S. Kula Küçük Sanayi Sitesi’nde görüntü kirliliği oluşturan noktalardaki hurdalar kaldırılmaya başlandı. Çalışmaları yerinde inceleyen Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, temizleme çalışmalarının tamamlanmasıyla çevre ve peyzaj düzenlemelerinin başlayacağını söyledi.
Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, S.S. Kula Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Hamza Özten ve Kula Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Ulu ile birlikte daha önceden Sanayi Sitesi Esnafıyla istişare edilerek alınan kararlar doğrultusunda başlatılan hurda ve atık temizlik çalışmalarını inceledi. Sanayi Sitesi çevresinde yeşil alan ve çevre düzenlemesi için başlatılan hurda ve çeşitli malzemelerin görüntü kirliliği oluşturduğu noktalarda temizleme çalışmalarını inceleyen Başkan Tosun, esnaflarla sohbet ederek yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kula Küçük Sanayi Sitesi’ndeki mevcut yeşil alan, otopark, depolarda ve site güvenliğinin sağlanması için düzenlemeler yapılacak.


Başkan Tosun, “ Sanayi Sitemiz Daha Modern ve Güvenli Hale Gelecek’’


Sanayi sitesi esnafı ile daha önce toplantılar yaparak alınan ortak karar sonucu site ve çevresinde düzenlenme çalışmalarının başladığını ifade eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, "S.S. Kula Küçük sanayi sitesi yaklaşık 8 dönümlük arazi üzerine oturuyor. Sanayi sitesindeki görüntü kirliliği ve yer işgallerinden dolayı esnaflar ve buraya gelen vatandaş rahatsız oluyordu. Esnaflarımıza ortak kullanım alanlarında bulunan malzeme ve hurdalarını kaldırmaları için daha önceden belirli bir süre tanımıştık. Düzenli ve nezih bir çalışma ortamı oluşturmak için artık çalışmalara başladık. Çalışmalar tamamlandığında günümüz ihtiyaçlarına cevap veren modern ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamış olacağız. Esnaflarımızın daha iyi koşullarda hizmet vermesini hedefliyoruz" diye konuştu.Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kula Küçük Sanayi Sitesi esnaflarının isteklerini ve şikayetlerini dinleyerek, onlardan gelen talepler doğrusunda Küçük Sanayi Sitesi İçin en güzel çalışmayı yapacaklarını belirtti.Kula Belediyesi