25 / 05 / 2022

Bosch Ev Aletleri NoFrost teknolojisi mutfakta kolaylık sağlıyor!

Bosch Ev Aletleri NoFrost teknolojisi mutfakta kolaylık sağlıyor!

Rakipsiz NoFrost teknolojisi, A++ enerji sınıfı ile A enerji sınıfındaki ürünlerden bile yüzde 40 daha tasarruflu oluşu ile ihtiyacınız olan gıdanın istediğiniz her an elinizin altında olmasını sağlıyor.“Yaşam için teknoloji” sloganıyla sadece bugünkü değil, gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknolojiler sunan Bosch Ev Aletleri’nin derin dondurucu dünyasında yepyeni bir döneme imza attığı, sınıfında ilk ve tek olan NoFrost özellikli çekmeceli derin dondurucuları, kurban etlerini saklamanın en iyi çözümünü sunuyor. NoFrost özelliği ile buz çözdürme ve temizleme işlemini ortadan kaldıran Bosch çekmeceli derin dondurucular, A++ enerji sınıfı ile A sınıfı ürünlerden yüzde 40 daha fazla tasarruf sağlıyor. Sandık tipi derin dondurucuların neredeyse yarısı kadar yer kapladığından yerden büyük oranda tasarruf sağlarken, daha fazla depolama imkanı sunuyor. Çekmeceleri sayesinde ürünleri yerleştirme ve saklamayı çok daha düzenli hale getirerek, herkes için kullanım kolaylığı sağlıyor. Ergonomik oluşu ile sandık tipi çekmeceli derin dondurucularda aradığını bulmak için bir metreye yakın bir dolabın içine eğilme derdini de ortadan kaldırıyor. Üstelik, çekmeceler istenildiği zaman çıkartılıp, aynı buzdolabında da olduğu gibi çekmecelerin üzerine oturduğu cam rafların üzerine malzemeler dizilebiliyor. Bu da Kurban Bayramı dolayısıyla miktarı artan et ve kıymalar ile teneke peynir gibi daha büyük ebatlı ya da koli gibi paketlenmiş yiyecekleri, dondurucuya sığdırma derdi olmadan son derece pratik bir şekilde saklama olanağı sunuyor.


Kurban eti nasıl saklanmalı?


Kurban etleri kesim sonrası parçalara ayrılarak beş – altı saat soğumaya bırakılmalıdır. Soğumadan kendi ısısı ile buzdolabına konulan etlerin iç kısımlarının bozulacağı ve kokacağı asla unutulmamalıdır. Bu sebeple soğumadan ve küçük parçalara ayırmadan kesinlikle buzdolabına konulmamalıdır. Kurban etleri bir defada tüketilecek ölçüde küçük parçalar halinde buzdolabında poşetlerde saklanmalı, uzun sürede tüketilecek etler mutlaka dondurulmalıdır. Pişmiş etleri, derin dondurucuda yaklaşık -20°C’de iki – üç ay kalitesini çok fazla kaybetmeden saklayabilirsiniz. Çiğ etler için tavsiye edilen saklama süresi dört - altı ay arasındadır. Etler buzdolabından ihtiyaç kadar çıkartılmalı, donmuş et çözündükten sonra tekrar dondurulmamalıdır. Aynı şey kıymalar için de geçerlidir.


Bosch’un rakipsiz NoFrost teknolojisi yeni çekmeceli derin dondurucularda


Bosch çekmeceli derin dondurucuları diğer donduruculardan ayıran en önemli özelliklerinden biri NoFrost oluşu. Bu özellik sayesinde yeni Bosch GSN serisi derin dondurucularda kullanım ömrü boyunca buzlanma meydana gelmiyor. Zaman ve enerji tüketen buz çözdürme işlemine gerek kalmadan yiyecekler muhafaza edilebiliyor. Sizin tek yapmanız gereken cihazı fişe takıp çalıştırmak.


A++ enerji sınıfı ve LED aydınlatma ile hem şık hem pratik hem ekonomik


Bosch çekmeceli derin dondurucular, A++ enerji sınıfı ile A sınıfındaki ürünlerden bile yüzde 40 daha tasarruflu olduğu için doğaya ve aile bütçesine katkı sağlıyor. Ayrıca, LED aydınlatmaya sahip olduğundan sadece şık görünmekle kalmıyor, hem daha iyi aydınlatıyor hem de diğer derin dondurucu lambalarından daha az enerji tüketerek doğayı koruyor ve ekonomiye değer yaratıyor. Üstelik Bosch çekmeceli derin dondurucularda kullanılan LED aydınlatma buzdolabının kullanım ömrü boyunca değişime veya tamire ihtiyaç duymuyor.


İhtiyacınız olan her gıda, hemen elinizin altında


Bosch çekmeceli derin dondurucular, gıdaların düzenli bir şekilde yerleştirilmesine ve ihtiyaç duyulduğunda rahatlıkla alınmasına imkan vermesi ile sandık tipi derin donduruculardan çok daha avantajlı. 60 ve 70 cm genişliğinde ve derinliğinde farklı yüksekliklerde ve hacimlerdeki Bosch çekmeceli derin dondurucular, ikisi BigBox olmak üzere toplam beş şeffaf dondurucu çekmecesi ile büyük kullanım kolaylığı sunuyor. Daha uzun vadede kullanılacak kurban eti gibi ürünler alt çekmecelere, daha günlük tüketilecek dondurma gibi ürünler üstlere yerleştirilip isteğe göre ayarlanabiliyor. Böylece,  en alta yerleştirilen gıda, dondurulmuş diğer gıdaları dışarı çıkarmaya gerek kalmadan, dilediğiniz her an elinizin altında oluyor.  

 

Artık mevsimler canınızın istediği sebze ve meyveler ile aranızda bir engel değil 


Bosch çekmeceli derin dondurucular, hayat koşturmacasında her gün taze yiyecek alışverişi yapacak kadar zamanı olmayan organik ve dondurulmuş gıdaseverlerin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Meyve ve sebzeleri mevsiminde toplayıp, kış için depolayan organik tüketim taraftarlarının, çocuklarını vitamini bol taze sebze ve meyveler ile sağlıklı büyütmek isteyen ailelerin, ailesinden uzakta yaşayan öğrencilerin ve dondurulmuş gıda tüketimi yüksek olan bekârların yardımcısı oluyor. Hızlı yaşam döngüsünde, kazandırdığı zaman ve sunduğu pratik çözümlerle birlikte mevsiminde toplanmış sağlıklı, besleyici ve taze yiyecekleri, şimdiden dondurucuda depolayıp, kışın afiyet ve sağlıkla tüketme olanağı sunuyor. Dondurulmuş gıdaların vitamin ve besin değerleri pişirme sırasında kaybolmuyor, ayrıca sebze ve meyvelerin ayıklanması, yıkanması temizlenmesi gerekmediğinden yemek hazırlamak da son derece pratik hale geliyor. Dondurulmuş gıdaların tamamını tek seferde tüketmek de gerekmiyor. Her seferinde sadece ihtiyaç olan kadarı kullanılıp geri kalanı saklanabiliyor.

 

Elektrik kesintilerinde yiyecekleri bozulmadan 25 saate kadar muhafaza ediyor


24 saatte 20 kg dondurma kapasiteli Bosch çekmeceli derin dondurucular, sahip olduğu buz aküleri sayesinde elektrik kesildiğinde 25 saate kadar ürünlerin çözülmeden durmasını sağlıyor. Ayrıca aküler çıkabildiğinden pikniğe giderken soğuk içecekler ya da serin saklanması gereken gıdalar bozulmasın diye piknik sepetinin içine bu aküler konulabiliyor. Böylece içecekler ısınmadan muhafaza edilebiliyor.


En küçük mutfaklara bile sığıyor


Bosch çekmeceli derin dondurucular, kompakt tasarımı sayesinde tüm mutfaklarda kolaylıkla kendine yer buluyor. Değiştirilebilir kapı yönü, 90 derecelik kapı açılma açısı, yüksekliği ayarlanabilir ön ayaklar ve tekerlekli arka ayaklar sayesinde bu cihazı mutfağınıza yerleştirmek çok kolay oluyor.


 


GSN54AW30 Bosch Çekmeceli Derin Dondurucu - Teknik Özellikler


Enerji verimlilik sınıfı: A++

Elektrik tüketimi: 281 kWh/yıl

Toplam brüt hacim: 360 l

Dikey kapı kolu

NoFrost

LED üzerinden okunabilir, elektronik sıcaklık ayarı

Kapı alarmı

Dondurucu bölümünde sıcaklık yükselmesi durumunda devreye giren optik ve akustik aktif uyarı sistemi

VitaControl - akıllı sensörler sayesinde her zaman sabit sıcaklık

Otomatik kapanabilen şok dondurma fonksiyonu

Hava kanalı sistemiyle kolay kapı açılışı

Dondurucu bölmesi net hacim: 323 l

Dondurma kapasitesi (kg/24 saat): 22 kg

Elektrik kesintisinde saklama: 25 saat

Flap kapaklı ve cam rafı 2 dondurucu bölümü

Multi Airflow

VarioZone - çıkarılabilen cam raflar sayesinde ekstra kullanım alanı

BigBox, toplam 5 şeffaf dondurucu çekmecesi

Dondurucu takvimi

Boyutlar (YXGXD): 176 cmX70 cmX78 cm (derinlik ölçüsüne kapı kolu dahildir)

Kapı menteşesi – sağ. değiştirilebilir

Yüksekliği ayarlanabilir ön ayaklar, tekerlikli arka ayaklar

90 derecelik kapı açılma açısı

2x buzluk aküsü, 1 buz kabı

NoFrost

BigBox – Ekstra büyük yiyecekler için ekstra alan