08 / 08 / 2022

Kuşadası Mehmet Sabri Bilici Camisi’nin temeli atıldı!

Kuşadası Mehmet Sabri Bilici Camisi’nin temeli atıldı!

Kuşadası’nda Soğucak Mahallesi’nde inşa edilecek olan Mehmet Sabri Bilici Camisi’nin temeli atıldı.Kuşadası Mehmet Sabri Bilici Camisi’nin temeli atıldı. Aydın Denge gazetesinde yer alan habere göre, caminin ilçeye hayırseverler tarafından kazandırılan 32’nci cami olduğu bildirildi.

Kuşadası Belediyesi’ne ait arazi üzerine Kuşadası Müftülüğü ile hayırsever Melahat Bilici arasında imzalanan protokol kapsamında hayata geçirilecek olan Mehmet Sabri Bilici Camisi’nin temel atma törenine Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çengel, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ataman, Kuşadası Müftüsü Vehbi Akşit ve mahalle sakinleri katılım gösterdi.

Törende açıklamalar yapan Kuşadası Müftüsü Vehbi Akşit, Kuşadası’nda temeli atılan caminin ilçeye hayırseverler tarafından kazandırılan 32’nci cami olduğunu dile getirerek, hayırsever Melahat Bilici ile arazi tahsisi yapan Kuşadası Belediyesi'ne teşekkür etti.

Müftü Akşit’in ardından açıklama yapan Kuşadası Kaymakam Sadettin Yücel ise caminin arazisini bağışlayan Kuşadası Belediyesi ve hayırsever Melahat Bilici’ye teşekkürlerini sundu.