23 / 03 / 2023

Kuzey Ankara Merkez Camii ve Kongre Merkezi açılıyor!

Kuzey Ankara Merkez Camii ve Kongre Merkezi açılıyor!

Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje alanı içinde inşa edilen “Kuzey Ankara Merkez Camii, Külliye, Otopark ve Kongre Merkezi” resmi açılış için gün sayıyor.Yatırımlarına hız kesmeden devam eden  Ankara  Büyükşehir Belediyesi, tek salon olarak Türkiye’nin en büyük “Kongre Merkezi”ni Başkent’e kazandırdı. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre Ankara artık; fuarların, sergilerin, konferansların, oditoryumların ve ulusal-uluslararası toplantıların da Başkent’i olacak.

Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje alanı içinde hayata geçirilen “Kuzey Ankara Merkez Camii, Külliye, Otopark ve Kongre Merkezi” resmi açılış için gün sayıyor.

GÖZ KAMAŞTIRAN BİR ESER

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nca 2013'te yapımına başlanan proje kapsamında, 4 minareli Merkez Camii ile içinde; kütüphane, satış yerleri, bedesten, restoranlar gibi birçok alan bulunuyor.

Göz kamaştıran bir eser olarak sayılan “Kuzey Ankara Camii ve Külliye, Otopark ve Kongre Merkezi”nin açılış için hazır olduğunu dile getiren Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, Külliye’nin Başkent'in önemli giriş noktalarından Esenboğa Havaalanı Yolu üzerindeki Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi içindeki rekreasyon alanında yer aldığını belirtti. 

5 BİN KİŞİLİK MODERN KONGRE MERKEZİ

Külliyenin dışında ulusal ve uluslararası seminerlere, konferanslara ve toplantılara ev sahipliği yapacak 50 bin metrekare kapalı alana sahip 5 bin kişilik Kongre Merkezi'nin yapımında sona yaklaşıldığını belirten yetkililer, şöyle konuştu:

“Tek salon olarak Türkiye’nin en büyüğü olma özeliğine sahip 5 bin kişilik Kongre Merkezimizde çeşitli gösteriler, toplantılar, seminerler ile panellerin yapılacağı Konferans Salonumuzun dışında ayrıca 400 kişilik VİP Toplantı Salonu, 500 araçlık kapalı otopark, bin 200 kişilik yemekhane binası da hizmet verecek.”

 
Geri Dön