30 / 05 / 2023

Okan Üniversitesi Kültür Sanat ve Kongre Merkezi açıldı!

Okan Üniversitesi Kültür Sanat ve Kongre Merkezi açıldı!

İstanbul Okan Üniversitesi Kültür Sanat ve Kongre Merkezi açıldı. Açılışta konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, kültür ve sanatın önemine dikkat çekti.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstanbul Okan Üniversitesi Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nin açılış töreninde konuştu. Çavuşoğlu, üniversitede bulunmaktan mutluluk ve onur duyduğunu söyledi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, üniversite yönetimine tebriklerini ileten Çavuşoğlu, "Üniversitenin değişik alanlarda eğitime ne kadar önem verdiğini, sürekli geliştiğini, büyüdüğünü görüyoruz. Önceki aylarda üniversite yönetimi Tıp Fakültesi Hastanesi, Diş Hekimliği Hastanesi açılışlarına da davet etmişti ama maalesef yurt dışında olduğum için katılamamıştım. Üniversitenin özellikle insani, girişimci ve aydın öğrenciler yetiştirdiğini biliyorum ve yakından takip ediyorum" dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nin hayırlı olmasını dileyerek, şu açıklamalarda bulundu:

"Tıpta, sosyal bilimlerde, fen bilimlerinde eğitim-öğretim önemli ama Atatürk'ün hedef gösterdiği gibi ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için kültür ve sanata da önem vermemiz lazım. İstanbul Okan Üniversitesi bunu da ihmal etmiyor. Bu merkezde inşallah çok önemli kültürel ve sanat etkinlikleri düzenlenecektir. Bilim ve diğer alanlarda da önemli kongrelere ev sahipliği yapacaktır. "

''Üniversiteler medeniyetin temsilcisidir"

İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan ise Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nin, Türkiye'de sayılı merkezlerinden birisi olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Tesisimiz bin 550 kişilik konferans salonu, 4 katlı kütüphane, 2 katlı sergi salonu ve 300 kişilik çok amaçlı salon ve 7 fuayeden oluşuyor. Bizim anlayışımıza göre üniversitelerin görevi sadece 2 lisan bilen öğrenciler yetiştirmek değil. Üniversitelerin, ülkesine, topluma ışık sağlaması gerekiyor. Çünkü üniversiteler medeniyetin temsilcisidir. Bizim de bu bağlamda çok güzel bir kampüsümüz ve öğrenci yurdumuz var. Hem üniversitemiz hem İstanbul ve Türkiye'nin hizmetine açılacak bir kültür sanat ve kongre merkezi yaptık."

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mütevelli Heyet Başkanı Okan, Rektör Prof. Dr. Mustafa Koçak ve beraberindekiler, konuşmaların ardından kurdele keserek açılışını yaptıkları merkezi gezdi.
Geri Dön