Kuzey Marmara Otoyolu'nun Kurtköy-Akyazı kesimi açılıyor!

Kuzey Marmara Otoyolu'nun Kurtköy-Akyazı kesimi açılıyor! Kuzey Marmara Otoyolu'nun Kurtköy-Akyazı kesimi açılıyor!

Kuzey Marmara Otoyolu Kurtköy-Akyazı kesiminin 4'üncü bölümü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tarafından bugün hizmete açılacak.

Kuzey Marmara Otoyolu Kurtköy-Akyazı kesiminin 4'üncü bölümü bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın katılacağı törenle halkın hizmetine açılacak.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Turhan'ın bugün açılışını yapacağı kesim Kuzey Marmara Otoyolu'nun Kurtköy-Liman Kavşağı hattı ile liman bağlantı yolu üzerinde bulunuyor. 

Yolun trafiğe açılmasıyla hem Osmangazi Köprüsü üzerinden Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu ve Kuzey Marmara Otoyolu bağlantısı hem de transit taşıt trafiğine hizmet eden Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Osmangazi Köprüsü'nün bağlantıları olacak.

Kuzey Marmara Otoyolu'nun Kurtköy-Akyazı Kesimi Projesi'ne bu zamana kadar 1,9 milyar dolar yatırım yapıldı.

Adım adım kullanıma sunuluyor

Türkiye'nin sosyoekonomik açıdan en gelişmiş metropolü konumunda bulunan İstanbul, ekonomide, kültürde, turistik ve sosyal alanda önemli bir merkez olmasıyla özellikle boğaz geçişlerinde kapasitenin üzerinde trafik yükü taşıyor.

Şehrin yükünü hafifletmek için şehir içi trafiğine girmeden, erişim kontrollü, yüksek standartlı, kesintisiz, emniyetli ve konforlu yolla araçların zamandan ve akaryakıttan tasarruflu şekilde transit geçişini sağlayan 398 kilometrelik Kuzey Marmara Otoyolu inşa ediliyor. 

Kuzey Marmara 398 kilometrelik modern otoyol ağına kavuşacak!