11 / 08 / 2022

Levent Taşkın Danfoss Türkiye Genel Müdürü oldu!

Levent Taşkın Danfoss Türkiye Genel Müdürü oldu!

Isıtma soğutma sektöründe 25 yılı aşkın süredir çeşitli firmalarda üst düzey yöneticilik yapan Levent Taşkın, Danimarka’nın en büyük sanayi topluluğu Danfoss’un Türkiye Genel Müdürü oldu.Soğutma-Isıtma ve Enerji sektörüne; tasarım, verimlilik, konfor ve enerji tasarrufu odaklı, yenilikçi çözümler sunan Danfoss, 18 ülkedeki 59 üretim tesisi ve yaklaşık 22.500 çalışanıyla hizmet veren bir dünya şirketidir.


Levent Taşkın, enerji tasarruflu teknoloji üretiminde 80 yıllık deneyime sahip Danimarka’nın bu en büyük özel şirketlerinden Danfoss’un 2003 yılında %100 yabancı sermaye yatırımı olarak açılan Türkiye organizasyonunun tüm faaliyetlerinden sorumlu oldu.


Levent Taşkın, bu görevinden önce Vaillant Türkiye’nin kuruluş tarihi olan 1992 yılında, Satış ve Pazarlama Müdürü olarak başladığı görevini, nisan 2014 yılına kadar Vaillant Türkiye Genel Müdürü olarak sürdürdü. 1986–1992 yılları arasında alüminyum sanayinde ve iklimlendirme sektöründe işletme mühendisi, servis müdürü ve pazarlama müdürü gibi çeşitli görevlerde bulundu.   


1965 yılında Karabük’te doğan Levent Taşkın Y.T.Ü. Makine Mühendisliği Fakültesi mezunu. 1988 yılında aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. 


49 yaşındaki Taşkın, evli ve 1 kız çocuğu babasıdır. Hobileri arasında basketbol oynamak, fotoğraf çekmek ve seyahat etmek yer alıyor.