19 / 08 / 2022

Lojman başvuru dilekçesi nasıl yazılır?

Lojman başvuru dilekçesi nasıl yazılır?

Lojman evlerinin tahsisi için öncelikle lojman kiralamak isteyen görevlilerin, lojman talep dilekçesi yazmaları gerekiyor. Peki, lojman başvuru dilekçesi nasıl yazılır? İşte lojman başvuru dilekçesi örneği...Lojman başvuru dilekçesi nasıl yazılır? 

Lojman evleri, bir çalışma yerinde görevlilere, işçilere parasız ya da az bir kira karşılığında verilen konutlara deniyor. Lojman evlerinin tahsisleri, Kamu Konutları Kanunu ve Yönetmeliği kapsamında yer alan esaslara göre yapılıyor.


Öncesinde lojman kiralamak isteyen görevlilerin, lojman talep dilekmesi yazmaları gerekiyor. Peki, lojman başvuru dilekçesi nasıl yazılır?   


Lojman başvuru dilekçesi örneği aşağıda yer alıyor;


Lojman başvuru dilekçesi örneği

İşe Başlama Tarihi :


1-Adınız ve Soyadınız         :

2-Kurum Sicil Numaranız :

3-Görev unvanınız              :

4-Görev Yeriniz                  :

5-Kamu Konutları kapsamına giren kurum ve kuruluşlarda geçen hizmet süreniz


Yıl AyGün


6-Kamu konutları kapsamına giren kurum ve kuruluşların konutlarından daha önce yaralanılmış iseniz  konutta oturduğunuz süre


YılAyGün7-Kamu konutları kanunu kapsamına giren kurum ve kuruluşlarda konut  tahsisi için beklediğiniz süre


YılAy Gün8-Medeni haliniz

Bekar

Evli

Dul


9-Kamu konutunun bulunduğu il veya ilçenin belediye ve mücavir alan sınırları içinde sizin,eşinizin,kanunen bakmakla yükümlü olduğunuz ve konutta beraber oturacağınız aile fertlerinin oturmaya elverişli konutu var mı?(cevabınız evet ise yandaki boş kutucuğa konut sayısını yazınız.


Evet

Hayır

Adet


10-Kamu konutunun  bulunduğu il ve ilçenin belediye ve mücavir alan sınırları dışında sizin,eşinizin ,kanunen bakmakla yükümlü olduğunuz ve konutta beraber oturacağınız aile fertlerinin oturmaya elverişli konutu var mı ? (cevabınız evet ise yandaki boş kutucuğa konut sayısını yazınız)

Evet

Hayır

Adet


11-Kademe ilerlemesinin derece yükselmesinin durdurulması veya bu cezaya eş ya da daha ağır bir disiplin cezası aldınız mı?

Evet

Hayır


12-Görevi ihmal ya da  suiistimalden mahkumiyetiniz var mı?

Evet

Hayır


13-Eşiniz kamu konutları kanunu kapsamına giren kurum ve kuruluşlarda çalışıyor mu?

Evet

Hayır


14-Kanunen bakmakla yükümlü olduğunuz çocuk sayısı15-Eşiniz çocuklarınız dışında kanunen bakmakla yükümlü olduğunuz ve konutta beraber oturacağınız aile fertlerinin (anne ve babanızın) sayısı 


16-Aylık ve özlük haklarınız hariç konutta birlikte oturacağınız aile 

fertlerinin yıllık  gelirleri  TL


17-Eşiniz ve çocuklarınız dışında kanunen bakmakla yükümlü olduğunuz ve konutta birlikte Oturacağınız aile fertlerinin (anne ve babanızın)


ADI VE SOYADI

DOĞUM YERİ VE TARİHİ

YAKINLIĞI


18-Tahsisini istediğiniz  konuta ilişkin tercihleriniz

SEMTİ

BRÜT YÜZÖLÇÜMÜ( M)

ODA SAYISI

BODRUM KATI İSTER MİSİNİZ

Evet

Hayır


Bu beyannamenin tarafımdan düzenlendiğini ve içindeki bilgilerin doğru olduğunu yanlış ve noksanlıktan doğacak sorumluluğu kabul ettiğimi durumumda değişiklik olduğunda bildireceğimi beyan ve taahhüt ederim.TASTİK EDEN AMİRİN

ADINIZ SOYADINIZ

EV ADRESİNİZ :

ADI SOYADI:                                            TEL :                               

TARİH VE İMZA*Kamu konutları kanunu kapsamına giren kurum ve kuruluşlar genel ve katma bütçeli kuruluşlar il özel idareleri belediyeler ile bunların kurdukları birlikler döner sermayeli kuruluşlar KİTler ve bağlı ortaklıklar özel kanunlarla veya özel kanunların kamu kurum ve kuruluşları ve fonlar kefalet sandıkları ve gençlik spor il müdürlükleri


*Daha önce lojmandan yaralanmış ise sürenin hesaplanmasında lojmandan çıkış tarihi esas alınır


*Bu kısma çocuklarından orta öğrenimde olanların 19 yaşını, yüksek öğrenimde olanların 25 yaşını doldurmayanlar. herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna tabi olmaya ve evlenmemiş kız çocuklarından 25 yaşını doldurmayanlar yaş    hadlerini geçmekle birlikte malullüğü dolayısıyla çalışamayacak olan çocuklar yazılacaktır.


*Bu kısma herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna tabi olmayan ve konutta birlikte kalacak anne ve baba yazılacaktır.


*Bu kısma kendi özlük haklarınız hariç eşinizin kanunen bakmakla mükellef olduğunuz ve konutta 

birlikte oturacağınız çocuklarınız ile anne babanızın toplam yıllık geliri yazılacaktır.


Lojman tahsis türleri nelerdir?Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com