19 / 08 / 2022

Lüks sitede havuz bakımı yapan iki işçi elektrik akımına kapıldı!

Lüks sitede havuz bakımı yapan iki işçi elektrik akımına kapıldı!

İzmir Çeşme'de lüks bir sitede havuz bakımı yapan iki işçi, elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.  İzmir Çeşme’de değeri milyonlarca lirayı bulan villaların olduğu lüks bir sitede havuzun bakımını yapan 2 işçi elektrik akımına kapıldı.Akıma kapılan iki işçi olay yerinde hayatını kaybetti.

Yeniasır Gazetesinden Fatih Şendil'in haberinde, Çeşme Alaçatı'daki Celal Bayer Mahallesi'nde milyonluk villaların bulunduğu sitedeki lüks yüzme havuzuna bakım için gelen Behçet Özbek ile Semih Kublay, elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.

Havuz bakım ve montaj işleri yapan şirketin sahibi olan 51 yaşındaki Behçet Özbek ile işyeri çalışanı Semih Kublay (28) site yönetiminin talebi üzerine lüks havuzun bakım ve temizliğini yapmak için geldi. Havuzun motor dairesini kontrol eden Özbek bilinmeyen bir nedenle elektrik akımına kapıldı. Özbek'in boş havuzun hemen yanı başında kıvrandığını ve bir yerden düştüğünü sanan çalışanı Kublay, patronuna ne olduğunu anlamak için yanına geldi. Özbek'e dokunan Kublay da elektrik akımına kapılarak feci şekilde can verdi. Site sakinlerinin durumu fark edip haber vermesi üzerine olay yerine gelen emniyet ve sağlık ekipleri Behçet Özbek ile Semih Kublay'ın olay yerinde hayatlarını kaybettiklerini belirledi.

Firmanın sahibi Özbek ile yanında çalışan Kublay'ın cenazeleri gözyaşları içinde toprağa verildi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ediyor.