Malatya Büyükşehir'den 5 mahalleye asfalt!

Malatya Büyükşehir'den 5 mahalleye asfalt! Malatya Büyükşehir'den 5 mahalleye asfalt!

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ilçesine bağlı Çakıran, Pelitli, Düzyol, Hisartepe ve Alhanuşağı mahallelerinde asfaltlama çalışmaları yapıyor.
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ilçesine bağlı Çakıran, Pelitli, Düzyol,  Hisartepe ve Alhanuşağı mahallelerinde asfaltlama çalışmaları yapıyor.

 

Havaların ısınmasıyla birlikte kent genelinde yol çalışmalarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, kırsal bölgelerde bu çalışmalarını artırdı. Battalgazi ilçe sınırlarında bulunan ve 5 mahallenin ulaşımını sağlayan 12 kilometrelik grup yolu asfaltlanıyor.

 

Çakıran, Pelitli, Düzyol, Hisartepe ve Alhanuşağı mahallelerini birbirine bağlayan grup yolunda sürdürülen asfaltlama çalışmalarının yanısıra sözkonusu mahalle merkezlerinde de asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bölgede geçtiğimiz yıl da yol genişletme, alt yapı ve asfaltlama çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, bölgenin ulaşım sorunlarını büyük oranda çözdü.

 

Yapılan çalışmaları değerlendiren bölge halkı, hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve çalışanlarına teşekkür ettiler.

 

Malatya kent merkezine25 kilometreuzaklığında olduklarını belirten mahalle sakinleri, “Geçmişte yol, su gibi sorunlarımızı çözmek muazzam çaba ve emek isterdi. Aylarca beklerdik. Büyükşehir olduktan sonra ise derdimizi anlatmaya gitmiyoruz. Yetkililer sorunun yaşandığı yere geliyorlar. Çözümü içinde öyle aylarca, senelerce beklemedik. Önce yollarımız genişletildi. Şimdi de birinci kat, ikinci kat asfalt çalışmaları yapılıyor. Mahallelerimize Büyükşehir Belediyemizin otobüsleri geliyor. Bu durumdan çok memnunuz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve ekibine bir kez daha teşekkür ediyoruz” dediler.Malatya Büyükşehir Belediyesi