Manisa'nın 6 mahallesine altyapı müjdesi!

Manisa'nın 6 mahallesine altyapı müjdesi! Manisa'nın 6 mahallesine altyapı müjdesi!

MASKİ Genel Müdürlüğü il genelinde gerçekleştirdiği alt yapı çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Kırkağaç’a bağlı 6 mahalleye kanalizasyon çalışması gerçekleştirilecek.
MASKİ Genel Müdürlüğü il genelinde gerçekleştirdiği alt yapı çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Kırkağaç’a bağlı 6 mahalleye kanalizasyon çalışması gerçekleştirilecek. 6 mahallenin kanalizasyon sorununa çözüm getirecek çalışmalarla toplamda 11 bin metrelik kanalizasyon ana hattı döşenecek. Çalışmalar hakkında bilgi veren MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, il genelinde kanalizasyon hattı olmayan ya da çok kötü durumda olan mahallelerden kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarına başladıklarını söyledi. Kırkağaç’ta ilk aşamada 6 mahallenin belirlendiğini belirten Genel Müdür Koç, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla başlayacak olan çalışmayla Bademli, Çobanlar, Fırdanlar, Gökçukur, Kocaiskan ve Kuyucak Mahallelerine kanalizasyon hattı döşenecek” dedi. 6 mahallede toplamda 11 bin metrelik kanalizasyon ana hattının döşeneceği bilgisini veren Genel Müdür Koç, “Bademli’de 2 bin 40 metre, Çobanlar’da bin 770 metre, Fırdanlar’da bin 660 metre, Gökçukur’da bin 160 metre, Kocaiskan’da 3 bin 790 metre ve Kuyucak’ta ise 980 metrelik hat döşenerek parsel bacaları teşkil edilecek” diye konuştu.


2016 içerisinde tamamlanacak

6 mahallede gerçekleştirilecek kanalizasyon çalışmasının 2016 yılı içerisinde bitirilmesinin planlandığını kaydeden Genel Müdür Koç, işin tamamlanma süresinin 600 gün olduğunu ancak daha kısa süre içerisinde çalışmaların tamamlanacağını söyledi. Kanalizasyon çalışmalarına ilk etapta Çobanlar, Fırdanlar, Gökçukur ve Kocaiskan mahallelerinde başlanıldığını ifade eden Koç, önümüzdeki günlerde de Bademli ve Kuyucak Mahallelerinde çalışmalara başlanılacağını dile getirdi. 


Manisa Büyükşehir Belediyesi