Mansur Yavaş'tan Ankara Belediyesi'nin mali durumu hakkında açıklama!

Mansur Yavaş'tan Ankara Belediyesi'nin mali durumu hakkında açıklama! Mansur Yavaş'tan Ankara Belediyesi'nin mali durumu hakkında açıklama!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyenin 200 günlük raporu ile ilgili yaptığı açıklamasında, "Kredi için onay istedik, muhalefet reddetti" dedi...Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş belediyenin 200 günlük raporuna dair açıklamalar yaptı.

Belediyenin son mali durumu hakkında yakın bir zaman içerisinde vatandaşlara açıklama yapacağını duyuran Yavaş, “Madem 350 milyon bütçe fazlanız var, buradan yapın ne yapacaksanız’ denildi. Şunu unuttular; belediyenin 8.5 milyar borcunu" diye konuştu.

Sputnik News’de yer alan habere göre Yavaş, "Şu anda eskiden kalan 400 milyon liralık SGK pirim borcu var. Bununla ilgili hacizler geliyor belediyeye. Böyle olunca acil projeleri hayata geçirmek için 700-750 milyon liralık kredi istemiştik. MHP tümüyle reddetti’ hiç verilmesin’ diye. AKP grubu ‘400 milyon lira verilsin bu para ile eski borçlar ödensin, eski müteahhitlere ödensin’ diyor. Ayrıca ‘işçi alacaklarının ikramiyeleri ödensin’ diyorlar. Krediler belli proje karşılığında isteniyor; ama ret oldu” ifadelerinde bulundu.