05 / 07 / 2022

MEB personel alım başvurusu nasıl yapılır? MEB personel alımı şartları nedir?

MEB personel alım başvurusu nasıl yapılır? MEB personel alımı şartları nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı personel alım ilanı yayınlandı. Bakanlık tarafından yayınlanan ilana göre, 63 sözleşmeli fizyoterapist pozisyonu ile 1.588 sözleşmeli destek personeli pozisyonuna alım yapılacak. İşte personel alım başvurularına dair tüm detaylar...MEB tarafından heyecanla beklenen personel alım ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilan kapsamında yetersiz başvuru ve çeşitli sebeplerle göreve başlayamayanlardan boş kalan 63 sözleşmeli fizyoterapist pozisyonu ve 1.588 sözleşmeli destek personeli pozisyonuna (aşçı, aşçı yardımcısı) personel alımı gerçekleştirilecek. 

İlan için başvurular 21 Mart tarihinde başlamış olup, 1 Nisan 2022 tarihine kadar devam edecek. Adaylar, başvuru işlemlerini e-Devlet – Millî Eğitim Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı http://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden yapabilecek; şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecek.

Başvurunun ardından atama sonuçları ise, 29.04.2022 tarihinde http://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ ve http://personel.meb.gov.tr/ adreslerinden ilan edilecek. Peki, başvuru şartları nedir?
 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.