Mehmet Ellibeş'ten Gölcük eski sanayi sitesi açıklaması!

Mehmet Ellibeş'ten Gölcük eski sanayi sitesi açıklaması!

Gölcük'teki eski sanayi sitesi ile ilgili konuşan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, "Kısa bir süre içerisinde eski sanayimiz boşaldığında ilk kazmamızı vuracağız” dedi. 


2019 yılı Gölcük Belediye Meclis Toplantısı Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş başkanlığında gerçekleştirildi. Gölcük Belediyesi'nde yer alan habere göre, toplantı başlangıcında konuşma gerçekleştiren Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, "Değerli kardeşlerim yeni bir yıla daha girmiş bulunuyoruz. Cenab-ı Rabbim güzel ve mutlu bir yıl geçirmemiz diliyorum" dedi.

Başkan Ellibeş’in başkanlığında yapılan toplantıda; Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Gölcük Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Tektaş, Levent Değirmenci, Kemal Kahraman, ve Belediye Meclis üyeleri hazır bulundu. 

GÜNDEM MADDELERİ OYLANDI

 

Toplantıda Değirmendere Topçular Mahallesi 474 Ada 1 parsel plan tadilatı teklifi komisyona havale edilmesi oy birliği ,ile kabul edildi. Türk Metal Sendikası ile Sanayi camii yaptırma için iş birliği protokolü imzalandı. Gölcük Yeni Sanayi Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile ortak hizmet projesi yapılması da oy birliği ile kabul edildi. 

 

YENİ SANAYİ SİTESİNİ KISA SÜREDE TAMAMLADIK

 

Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında yapımı tamamlanarak anahtarları teslim edilen Yeni Sanayi Sitesi hakkında açıklamalar yapan Başkan Ellibeş, “Biz gerçekten devrim yaptık. Çok zor bir projenin altına imzamızı atarak işimizi yaptık. Aslında işimizi kolaylaştıran konu ise yeni sanayi çarşımızın yerinin en güzel yerde olması ve 18 ay kısa bir süre içerisinde tamamlandı. Bu günde transferler başladı. Gerçekten esnaflarımız çok ama çok heyecanlıdırlar. Çünkü kışın çamuru yazın tozu bulunmayan bir yeni sanayimiz var. Eski sanayinin tahliye edilen yerler ise kepçemiz tarafından yıkımını başlattık. Tabi ki daha taşınamayan esnaflarımız var. Bunlar için zaten söz vermiştik kolaylık sağlamak için 10 ve 15 gün süre istediler. Bizde bu süreye evet dedik. Kısa bir süre içerisinde eski sanayimiz boşaldığında ilk kazmamızı vuracağız” dedi.