Mehmet Okay: Olumlu düşünce hayatımızın yakıtıdır!

Mehmet Okay: Olumlu düşünce hayatımızın yakıtıdır! Mehmet Okay: Olumlu düşünce hayatımızın yakıtıdır!

Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, olumlu düşüncenin hayatımıza etkilerini İnsan ve Yaşam Dergisi'ndeki yazısında anlattı. İşte o yazı;Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, olumlu düşüncenin hayatımıza etkilerini İnsan ve Yaşam dergisindeki yazısında anlattı. İşte o yazı;


Her gün yeni bir olayla ve durumla karşılaşıyoruz, dünyadaki her şeyden anında haberdar oluyoruz, müthiş bir iletişim, haber bombardımanı içindeyiz ve maalesef çoğunlukla da negatlif haberler alıyoruz.


Her şeye rağmen hayat devam ediyor ancak kimice göre güzel, kimine göre kötü geçiyor, aynı ortamlarda aynı şeyler yaşanmasına rağmen olumlu düşünenlere göre iyi, olumsuz düşünenlere göre kötü geçiyor zaman...


İşin aslı şu ki, olumlu düşünenlerin hem fiziksel hem de ruhsal sağlıkarı açısından daha iyi durumda oldukları, dolayısı ile tüm olumsuzluklara rağmen günlerinin daha güzel geçtiği bir gerçek.


En iyisi olumlu düşünmek ya da olumlu düşünme yeteneğini bir daha kaybetmemek üzere kazanmak diyor uzmanlar ve bunun için de çeşitli tavsiyelerde bulunuyorlar:


Öncelikle umut dolu, daima olumlu eleştiriler yapan, hayata neşe ve ümitle bakan insanlarla birlikte olmalı...


Beynimizdeki neegatiflikleri yok etmeli, kin, nefret ve öfkenin yerine sevgi koyarak özerimizdeki yükünü kaldırmalı, sevgi, sağlam akıl ve güç ile içimizdeki şüphelerden ve anlamsız korkularımızdan arınmalı..


İdealist amaçlı ve risk alarak yaşamalı, yılgınlığa kapılmadan daha çok eylemde bulunmalı..


Sonuç olarak daha iyi yaşamak istiyorsak kötü düşünceleri öldürmeliyiz çünkü olumlu düşünce hayatımızın yakıtıdır!


"Kardeşim sen düşünceden ibaretsin, geriye kalan et ve kemiksin, gül düşünürsün gülistan olursun, diken düşünürsün dikenlik olursun" demiş Mevlana.


Bugünlerde tüm dünyada yaşanan karışık ve olumsuz gündeme rağmen bir an olsun ümitsizliğe kapılmadan ve de her zaman olduğu gibi hep olumlu düşünerek yoluna devam eden Ant Yapı ekibi olarak sizlere naçizane olumlu hatırlatmalarda bulunmak istedik...


20 yılı aşkın bir süredir hem yurtiçinde, hem de yurtdışında birçok projeye başlayıp, birçok projeyi bitirirken, çeşitli konjonktürler içinde işler yaptık ki tecrübelerimiz de hep aynı şeyi gösteriyor...


Ekonomik olarak en zor yıllar olarak görünen 1994, 2001, 2008 yıllarını olumlu düşünüp işleri durdurmayıp, çeşitli yatırımlar yaparak geçirmemiz sayesinde güçlenerek bugünlere geldik diyebiliriz.


Her şeye rağmen hayat çok güzel ve yaşamaya değer çünkü biliyoruz ki her zaman olduğu gibi olumlu düşünenler çok yol alıyor, her anlamda hep kazanıyor.


Mehmet Okay


ARŞİV VİDEO: Mehmet OKAY 19 Eylül 2012 Emlak Kulisi programına konuk oldu!