08 / 08 / 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mehmet Özhaseki Güneydoğu ve Doğu'yu yeniden imar etti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mehmet Özhaseki Güneydoğu ve Doğu'yu yeniden imar etti!

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Mehmet Özhaseki'nin Güneydoğu ve Doğu'yu yeniden imar ettiğini söyledi.Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince Ankara'nın Çubuk ilçesinde Atatürk Parkı'nda gerçekleştirilen mitingde halka hitap etti.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Mehmet Özhaseki'nin Güneydoğu ve Doğu'yu yeniden imar ettiğini söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu: "Oraları tamamen yıkarak kurşunlanan, bombalanan binaları yeniden yıkıp yeniden Diyarbakır'ı inşa ettik, Siirt'i inşa ettik, Mardin'i inşa ettik, Silopi'yi inşa ettik, Van'ı inşa ettik. İşte şimdi biz sizlere böyle bir inşa ve ihya hareketini üstlenmiş Özhaseki kardeşimizi Ankara'ya Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapıyoruz. Beş dönem Kayseri'de başarılı bir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan arkadaşımı, yol arkadaşımı buraya aday gösteriyoruz."

- "Büyükşehirlere tecrübeli işini bilen, devleti tanıyan isimler lazım"

Ankara'ya bir ilçenin "kenar, köşe başkanlığını yapmış birisini" aday göstermediklerini söyleyen Erdoğan, "İstanbul da aynı şekilde. Büyükşehirlerimiz farklı, buralara tecrübeli, işini bilen, devleti tanıyan isimler lazım. Onun için de İstanbul'da Binali Yıldırım kardeşimle seçime girdik. Bizim dünyada yüz akımızın olması lazım." şeklinde konuştu.

- Ankapark 23 Nisan'a kadar ücretsiz

Ankapark'ın açılışının ardından 31 Mart akşamına kadar ücretsiz olduğu müjdesini verdiğini hatırlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugün sabah gençlerle beraberdim. Mehmet Bey de yanımdaydı. Mehmet Bey'e orada dedim ki 'Şimdi ben senden ricada bulunacağım. 31 Mart diye ilan ettik ama Allah'ın izniyle ben inanıyorum bu seçimi kazanacaksın ve bu ilan ettiğimiz tarihi bir meclis kararıyla 23 Nisan'a kadar uzatalım.' Nasıl buldunuz, iyi mi? Kabul edenler? Etmeyenler? Oy birliği ile kabul edilmiştir."

- "Biz talimatı sadece milletimizden alırız, sizden alırız"

Erdoğan, talimatı sadece milletten aldıklarını belirterek, "Kandil'den değil, şuradan, buradan değil. Çünkü AK Parti milletimizin kurduğu bir partidir. Cumhur İttifakı, 15 Temmuz gecesi darbecilerin karşısında kurduğu bir ittifaktır. Biz sadece bu ittifakın adını koyduk." dedi.

"Son yıllarda üst üste yaşanılan seçimlerin milletimizi yorduğunu biliyoruz." ifadesini kullanan Erdoğan, şöyle devam etti:

  "İnşallah pazar gününden sonra önümüzde 4,5 yıllık kesintisiz bir dönem var. Belediyede de 5 yıl. Bu zamanı ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak için en verimli şekilde kullanacağız. Diğerlerinin böyle şansı var mı? Yok. Bunun için pazar günü sandıklardan bize öyle bir destek verin ki, bu moralle inşallah 2023'e yürüyelim. Şu anda unutmayın İslam dünyası sizi takip ediyor. Sandıklardan ne çıkacak buna bakıyor."

 

- "Bugün kendi hedeflerimizi kendimiz yeniliyoruz"

Mitingde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Ülkenin nereden nereye geldiğini yerinde gördüklerini, hep birlikte müşahede ettiklerini dile getiren Oktay, "Türkiye 17 yıldır tarihinin en büyük hızlı büyümesini, gelişmesini, kalkınmasını yaşadı. Önümüze kim hangi engelleri çıkarmaya çalışırsa çalışsın, onlar patlıcanla, biberle, dövizle oynasınlar ama benim Çubuklu vatandaşım tüm bu engellerin üstesinden eze eze geçecek." diye konuştu.

Geride kalan 17 yılda projeleri birer birer hayata geçirdiklerini, sağlıkta, eğitimde, turizmde, savunma sanayinde, her alanda adım adım belirledikleri hedeflere ulaştıklarını ve ulaşmaya devam ettiklerini söyleyen Oktay, "Bugün kendi hedeflerimizi kendimiz yeniliyoruz çünkü çalışan bir muhalefet yok, sadece konuşan bir muhalefet var." şeklinde konuştu.