Melikgazi kentsel dönüşümle değişiyor!

Melikgazi kentsel dönüşümle değişiyor! Melikgazi kentsel dönüşümle değişiyor!

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi'de başlatılan kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Büyükkılıç, kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yükselen bloklar ile ilçenin fiziki yapısının değiştiğini söyledi.Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçede yapılan yatırımlar ve hizmetlerle bölgenin adeta fiziki haritasının değiştiğini, sosyal, spor ve çok amaçlı parkları, kentsel dönüşüm ile yeni semtleri ile de bireylerin sosyal yaşamlarının değiştiğini söyledi.

Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre, 1999 yılından itibaren hem alan olarak genişlediklerini hem de nüfus olarak büyüdüklerini söyleyen Başkan Büyükkılıç, hizmet alanlarının geliştiğini belirtti.

Şehirleşme modelinin Melikgazi için seçildiğini açıklayan Memduh Büyükkılıç,
“Kayseri belediyecilik modeli ile başlanılan yatırım ve hizmet hamlesi ile 2019‘lu yıla gelindi. 2004 yılında rekor bir oy oranı ile ‘hizmete devam’ denildi. Bu yetmedi 2009 yılında 7 belde belediyesi Melikgazi Belediye bünyesine katıldı. Ancak gerek hizmetin kalitesinde ve gerek ise eşitliğinde hiçbir değişim olmadan şehrin en ücra köşesine her hizmeti büyük bir şevk ve heyecanla sunduk. 1999 yılı ile 2018 uydu harita fotoğraflarına bakıldığında büyük ölçekli parklar, sosyal konutlar, spor ve sosyal tesisler, kentsel dönüşüm projeleri ile yükselen bloklar ile ilçenin fiziki yapısının değiştiğini görürsünüz. Gerçekleştirilen yatırımlar ile sadece fiziki yapı değil bu mekânlardan yararlanan bireylerin sosyal yaşamları da değişti. Kısacası Melikgazi’de çok büyük değişikler oldu. Ancak değişmeyen tek şey bizlerin çalışma şevk ve heyecanı olmuştur” ifadelerini kullandı.