02 / 07 / 2022

Memur emekli maaş zammı enflasyon farkı ne kadar olacak? İşte 2022 memur emekli enflasyon farkı ve ek zam hesabı

Memur emekli maaş zammı enflasyon farkı ne kadar olacak? İşte 2022 memur emekli enflasyon farkı ve ek zam hesabı

Memur emekli maaşları, enflasyon farkı ve zam oranları yaklaşan Temmuz ayı ile birlikte tekrar gündeme geldi. Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) enflasyon verilerine göre şekillenen emekli memur enflasyon farkları ve zamlarına ilişkin yeni gelişmeler heyecanla bekleniyor.Her yıl sözleşme hükmü doğrultusunda memur ve emeklilerin maaşlarına yıl içerisinde iki defa zam yapılmaktadır. Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) enflasyon oranları Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) hesaplamalarına göre Temmuz ayında yapılacak zam oranları merak konusu oldu. Peki memur maaş zammı enflasyon farkı ne kadar olacak? İşte 2022 memur emekli enflasyon farkı ve ek zam hesabı

Emekli ve memurlar bilindiği üzere yılda 2 kez, Ocak ve Temmuz aylarında zam almaktadır. SSK ve Bağ-Kur emeklileri için zam oranı 6 aylık enflasyon rakamı kadar olurken, memur ve memur emeklisi önceki aldığı toplu sözleşme zammının üzerindeki enflasyon farkı ve yeni toplu sözleşme zammı almaktadır.

Memur emekli maaş zammı enflasyon farkı ne kadar olacak? İşte 2022 memur emekli enflasyon farkı ve ek zam hesabıSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.