Menderes Türel: Ucubeleri yıkıp park yapıyoruz!

Menderes Türel: Ucubeleri yıkıp park yapıyoruz!

"Ucubeleri yıkıp park yapan bir belediye başkanıyım" diyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, önceliklerinin hep Antalya olduğunu söyledi.


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel,  Antalya projelerini anlattı. 

Ucubeleri yıkıp park yapan bir belediye başkanıyım

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Türel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği yatay şehirciliğin, kendi şehircilik anlayışının temelini oluşturduğunu söyleyerek, şöyle konuştu: “Bundan sonra planlayacağımız yerlerde özellikle bu konuda önemli bir planlama çalışmamızı birçok mahallede sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz. Ben Antalya’da ucubeleri ortadan kaldıran bir belediye başkanıyım. 13 katlı il özel idare binasını 2014’te yeniden seçildikten sonra yıkarak, park yaptım. Yanı başındaki Sağlık Meslek Yüksekokulu’nu, kendi mezun olduğum Hızır Reis Ortaokulu’nu yıkarak, park yapan bir belediye başkanıyım.
Türkiye’de birçok yerde yeni stadyumlar yapıldı. Eski stadyumların yerinde ticari, rezidans gibi yeni yapılaşmalar söz konusu oldu. Türkiye’de eski stadyumu yıkıp yerine millet bahçesi, halka açık park yapan belediye başkanlarından biri olmanın onurunu yaşıyorum. Biz ucubelere karşı görevimizi yerine getirdik.”

Antalya’yı betona teslim etmeyeceklerinin altını çizen Başkan Türel, “Konyaaltı Sahili’nde yaptığımız Sahil Antalya Yaşam Parkı, Boğaçayı projelerimiz bunun en güzel örnekleridir” şeklinde konuştu.


Yeni dönem için 359 proje

Yeniden başkan seçilmesi halinde yapacağı hizmetlerle ilgili de soruları cevaplayan Başkan Türel,  şöyle konuştu:  “Ben ilk dönem başkanlığımda Antalya’nın tarihinde ilk olarak 11 köprülü katlı kavşak yaptım. 11 km de raylı sistem yaptım. Benden sonra maalesef ne köprülü kavşak ne de metro çalışması yapılabildi. Bu dönem yeniden seçilince 11 köprülü kavşağa 28 köprülü kavşak daha ekledik. 44 km daha raylı sistem ekledik. Benden önce bunlar yapılmış olsaydı ben belki yeni dönem için açıkladığım Konyaaltı-Lara arasındaki 25 kilometrelik metro projesini bitirmiş olurdum. Antalya’da metro, kurvaziyer liman, sinema stüdyoları, yat limanları, 359 projeyi Antalya’ya kazandırma heyecanı içerisindeyiz.” 
 

Menderes Türel kimdir?