28 / 06 / 2022

Meral Akşener'den esnafın kira stopajı kaldırılsın önerisi!

Meral Akşener'den esnafın kira stopajı kaldırılsın önerisi!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, koronavirüsle mücadele kapsamında esnafın kira stopajının kaldırılmasını önerdi...İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, koronavirüsle mücadele kapsamında bazı açıklamalar yaptı.

Parti tarafından yapılan yazılı açıklamada, Akşener'in, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladığı ve açıklamalarda bulunduğu bildirildi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Meral Akşener, "Onun için şeffaf olmak çok önemli. 'Kendi karantinanı yap' dediğin zaman millet anlar, devlet benim yükümlülüklerimi karşılayacak durumda değil mi. Karantina kararı alındığı anda devlet olarak kişi başına 500 lira vermek zorundasınız. Esnafın kira stopajı ve çalıştırdığı asgari ücretliye ödediği 1200 liralık bir prim var bunları kaldıracaksınız. Müşteri garantisi verilen firmalar var. Oralara üç ay ücret ödemesi yapılmaması gerekiyor. Onlar da fedakarlık yapsın. Mücbir sebep yüzünden biraz da onlar fedakarlık etsin. Bunlara para ödenmesin. Bu ülke bu işi başarır, yeter ki karar verilsin." değerlendirmesini yaptı.

Meral Akşener: İstanbul depreminde tüm Türkiye yıkılır!