Meram'a 20 yeni park yapılıyor!

Meram'a 20 yeni park yapılıyor! Meram'a 20 yeni park yapılıyor!

Başkan Fatma Toru, Durunday Mahallesi’nde yaklaşık 7 bin 500 metrekarelik bir alanı kapsayan Civelek Sokak üzerindeki park çalışmalarının 2 aya kadar tamamlanacağını müjdeledi.Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Durunday Mahallesi Civelek Sokak üzerinde yapımı devam eden parkta incelemelerde bulundu.


7 BİN 500 METREKARE

İlçeye değer katacak park alanları kazandırmaya devam ettiklerini belirten Başkan Toru, “Meram halkının; yeşiliyle, parkıyla, sosyal tesisiyle daha müreffeh bir yaşam kalitesine kavuşabilmesi için hızlı bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda yaklaşık 3 ay önce ilçemize kazandırdığımız 32 parkın açılışını yapmıştık. Şu an itibariyle de 20 civarında parkın yapımı devam ediyor. Bunlardan biri de Durunday Mahallesi Civelek Sokak’taki park alanıdır. 7 bin 500 metrekare alanı olan bu parkımızda; havuz, mini futbol sahası, yürüyüş alanları, koşu alanları, fitnessalanları ve farklı sportif etkinliklerin yapılabileceği sahalar yer alıyor. İnşallah 2 aya kadar tamamlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.


MERAM’IN EN ÖZEL BÖLGELERİNDEN BİRİ

Bu parkın yapıldığı bölgenin çok özel bir bölge olduğuna dikkat çeken Başkan Toru, “Bu parkın bulunduğu alan, hava olarak ilçemizdeki en temiz bölgelerden biridir. Bu park; havasıyla, rüzgârıyla özellikle yaz döneminde vatandaşlarımızın yürüyüş yapabileceği, dinlenebileceği nadide yerlerden biri olacaktır. Parkımızın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 


Konya Hakimiyet