Meritlife Bulvar‘da 215 bin YTL‘den başlayan fiyatlarla

Meritlife Bulvar‘da 215 bin YTL‘den başlayan fiyatlarlaA-Z Yapı bünyesindeki Dekon İnşaat'ın Ataşehir'de inşa ettiği Meritlife projesinde 100 metrekare konutlar 215 bin YTL'den satılıyor. 116 konutluk proje Aralık'ta bitiyor.


1) Projenin genel özellikleri: Meritlife Bulvar Anadolu yakasında Ataşehir'de bulunuyor. Bu bölgenin gelişen yerleşim alanı Şerifali Çiftliği mevkiinde, Aziz Bulvarı üzerinde 8,5 dönüm arazi üzerinde inşa ediliyor. İkisi 13 , ikisi 14 katlı toplam 4 bloktan oluşan, 116 konutluk bir proje. Projede tüm otoparklar yer altına alınarak arazinin bloklar dışında kalan tüm alanı yeşile ve rekreasyona ayrıldı. Yeşil alan oranı % 75'tir. Modern bir mimari anlayışla tasarlanan binalar yine özenli bir peyzaj içeren rekreasyon alanına bakacak şekilde yerleştirildi. 100 m2'den 232 m2'ye uzanan çeşitlilikte daire tiplerimiz bulunuyor.

2) Projenin diğer projelerden ayrıran özelliği?

Meritlife Bulvar bulunduğu konumu itibariyle Ataşehir'e 2 dk. alışveriş merkezlerine 5 dk. mesafede yer almakta. Şehre bu kadar yakın olmasına karşın, kapısından girdiğiniz andan itibaren şehrin karmaşasından uzaklaşıp, sakinlik ve huzur bulacağınız bir ortam düşünüldü.

Proje, konut sahiplerinin spor ve dinlenme imkanlarını bir arada, kendi siteleri içinde bulabilmelerini, çocuklarının güven içinde oynayabilmelerini hedeflemekte. Otoparkların tamamı kapalı alanda. Bu alan ayrıca kapalı spor salonları, dairelere tahsis edilen hobby ve depolama odaları; sığınaklar için kullanılıyor.

Tüm konutların ulaşabileceği şekilde kablosuz internet hattı planlandı.

3) Mimari olarak hangi bölgenin etkilerini taşıyor: Proje, çağa uygun, modern bir mimaride Akyürek-Elmas Mimarlık tarafından planlandı. Minimalist çizgiye yakın, dinamik ve etkili mimari özellikleri ile Meritlife Bulvar, ince bir zevkle tasarlanmış, standartları yüksek bir proje.

 

4) Konutların özellikleri: Konutlar kullanışlı ve estetik bir iç planlamaya sahip. Daireler sahiplerine önceden planlanan yüksek standartta bir iç dekorasyon ile teslim ediliyor. Mutfakta ankastre beyaz eşyalar, banyoda jakuzi ve ahşap banyo mobilyaları, çelik daire kapısı, ahşap kaplamalı iç mekan kapıları, harici en az 2 telefon hattı, merkezi sistem uydu yayını, kablosuz internet bağlantısı, klima alt yapısı sağlanan standart konforun sadece bazıları.

Site genelinde 24 saat site güvenliği, blok kapılarında dijital şifreleme, otopark girişlerinde ve site genelinde sağlanan kameralı güvenlik sistemi, daire kapılarında görüntülü interkom sistemi sağlanan yüksek güvenlik standartlarından

5) Başlangıç - Bitiş tarihleri: Projenin inşası Şubat 2007 de başladı. Anahtar teslimi Aralık 2008 olarak planlandı.

6) Konut çeşitleri, büyüklükleri: Proje kapsamında 5 tip konut bulunuyor; Normal dairelerin yanı sıra , bahçe dairelerimiz ve çatı dubleksleri mevcut.

2+1 100 m2, 2+1 118 m2, 3+1 145 m2, 3+1 150 m2 bahçe katları, 3+1 çatı dubleks 232 m2 dir.

 

7) Fiyat aralığı: 215 bin YTL ile 420 bin YTL arasında.

 

8) Sosyal olanaklar ve ortak alanlar: Proje kapsamında sağlanan spor ve sosyal imkanlar oldukça geniş. 2 adet yüzme havuzu, 2 adet çocuk havuzu, tenis kortu, basketbol-voleybol sahaları, çocuk oyun alanı, yürüyüş parkuru, 2 adet kapalı fitness salonu projedeki spor olanaklarını oluşturuyor.

Bunun dışında kapalı ortak alanlarda sağlanan depolama odaları, bisiklet, kayak,, hobby malzemeleriniz gibi evinizde nerede saklayacağınızı bilemediğiniz eşyalarınız için imkan yaratıyor.

 

9) Projenin yatırım cirosu: Yaklaşık 22 milyon YTL.

 

10) Az İnşaat ile ilgili bilgi:

A-Z İnşaat 2004 yılında uzun yıllardır inşaat sektöründe faaliyet göstermekte olan ortaklarının güçlerini ve tecrübelerini birleştirmeleri ile kurulmuştur. Firmamız ortak ilk projeleri olan 377 konutluk Meritlife Göl Konaklarını 2006 yılında tamamlayarak sahiplerine teslim etti. Bugüne kadar Ataşehir Şerifali bölgesinde gerçekleştirdiği projeleri ile bölgede hakim konumda bulunan firmamız, inşaat kalitesi, satış sonrası hizmet kalitesi ve istikrarı ile büyük bir güven ortamı yarattı.

2007 yılı sonuna kadar sektördeki faaliyetlerine A-Z İnşaat olarak, aynı grup içinde yer alan Dekon İnşaat ile birlikte devam eden firmamız geçtiğimiz dönem zarfında kurumsallaşma ve büyüme yolunda adımlar attı, A-Z YAPI A.Ş. olarak şirket yapısı değişti.

Tel : 0 216 364 71 00

11) AZ İnşaat ın bugüne kadar gerçekleştirdiği projelerin yeri, isimleri, konut sayıları

 

1- Meritlife Göl Konakları Ataşehir Şerifali Çiftliği 377 birim teslim edildi

2- Sempre Konutları Ataşehir Şerifali Çiftliği 74 konut teslim edildi

3- Meritlife Bulvar Ataşehir Şerifali Çiftliği 116 konut devam ediyor.

4- Meritlife Park Ataşehir Şerifali Çiftliği 124 konut devam ediyor

5- Meritlife Kent Altın Proje yarışması finalisti.- Sarıgazi 1032 konut inşaat başladı. Lansman 5 Şubat'tan itibaren.