Mersin emlak fuarı 29 Kasım'da açılıyor

Mersin emlak fuarı 29 Kasım'da açılıyor

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Kadri Şaman, Mersin Yapı ve Emlak Fuarı 29 Kasım'da açılacağını belirterek, 'Gerek inşaat gerekse emlak açısından dünyada yaşanan değişik birikim ve teknolojiler Mersin'de buluşacak' dedi.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Şaman, fuarın tanıtımıyla ilgili MTSO'da düzenlediği basın toplantısında, Yenişehir Fuar Alanı'nda 2 Aralık'a kadar sürecek olan fuara yaklaşık 150 firmanın katılacağını söyledi.

Fuarın kent açısından önemine değinen Şaman, şöyle devam etti: "Mersin, Türkiye'nin fuar şehri olma yolunda ciddi adımlarla ilerliyor. Yaklaşık 50 bin ziyaretçiyi hedeflediğimiz fuara, Suriye ve Irak'tan heyet bekliyoruz. Türkiye'nin en önemli sektörlerinden biri olan inşaat, itici ve yan sanayisi olan bir sektör. Bu sektör çok ciddi değişimler geçirmekte. Gerek inşaat, gerekse emlak açısından dünyada yaşanan değişik birikim ve teknolojiler var. Bunların Mersin'de sergilenmesi kent açısından oldukça önemli."

Şaman, 29 Kasım'daki fuarın açılışının bir aksilik olmadığı takdirde Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın katılımı ile gerçekleştirileceğini kaydetti.

-2008'DE 9 FUAR-

Önümüzdeki yıl 9 fuar düzenlemeyi planladıklarını da ifade eden Şaman, "Bundan sonraki ilk fuarımız gelecek yıl Nisan ayında üçüncüsünü  düzenleyeceğimiz Tarım Fuarı olacak. Orada da sevindirici bir gelişme var. Şu anda daha tahsisler başlamamış olmamasına rağmen yüzde 60'ını firmalar rezerve etmiş durumda. Bu gerçekten bizim hedef olarak da uluslararası nitelik kazanacak ilk fuarımız olacak. Ayrıca, İtalya Tarım Fuarı da bu fuara milli katılım sağlayacağını bildirdi" diye konuştu.

pus