Mersin Erdemli'de Gondol 2 Sitesi'nde icradan konut!

Mersin Erdemli'de Gondol 2 Sitesi'nde icradan konut!T.C. Erdemli İcra Müdürlüğü, Mersin ili Erdemli ilçesindeki Goldon 2 Sitesi'ndeki konutu 115 bin TL'den satışa çıkardı


Verilen ilan şöyle;

 

T.C. ERDEMLİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ"NDEN GAYRİMENKULÜN AçIK ARTIRMA İLANI

 

SAYI:B.03.1.İCD.1.33.01.01-2011/239 TALİMAT

 

Satılmasına Karar verilen gayrimenkullerln cinsi, kıymeti, adedi, evsafı: Erdemli ilçesi Tömük Mahallesi 273 Ada 1 Parsel (Gondol 2 Sitesi) B Blok 11 kat 94 nolu bağımsız bölüm mesken vasfındaki taşınmazdır.

 

Taşınmazın içerisinde bulunduğu yapı binaların kullanış tarzına güre yapılan ayrımda konut sınıfına girmekte olduğu ve yapım tekniği olarak ise betonarme karkas bina sınıfındadır. Taşınmaz site İçerisinde bulunmaktadır. Zemin +14 katlı binanın zemin üzeri 11 katında bulunmaktadır. Konum olarak doğu ve güney cephelidir. Site konum olarak denize sıfırdır. Sosyal çevre bakımından nezih bir yerdedir. Deniz manzarası vardır. çevresindeki binalar gibi burası da yazlık olarak kullanılmaktadır. Sitenin ortak kullanım alanları olarak sitenin etrafı bahçe duvarı ile çevrilmiş olup peyzaj - yeşil alan çalışmaları tamamlanmıştır. Site içerisinde yüzme havuzu mevcuttur. Site güvenliği ile daimi site görevlileri vardır. Acık araç otoparkı mevcuttur. Binanın ortak kullanımı tesisat ve donanımı olarak kanalizasyon, şehir suyu, elektrik tesisatı, yangın merdiveni, otopark, Asansör, ısıtma ve soğutma sekil soba ve klima mevcuttur. Binanın dıs cephesi kumlu sıvalı ve akrilık dıs cephe boyası olarak boyanmıştır. (Kaleterasit sıva yapılmıştır.) binanın merdiven dairesi ve kat holleri yarı acıktır. Merdiven basamakları ve sahanlıkları kaplama yapılmamıştır. Sadece sap betonu vardır. Demir doğrama korkulukları vardır. Meskenin lc fiziki özellikleri olarak brüt inşaat alanı 92 m2 alan oturumunda olup 2 adet oda, 1 adet salon + mutfak, 1 adet wc-banyo, 1 adet ebeveyn yatak odası banyosu ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Glris kapısı ahşap doğrama kapıdır bu kapının dışında ise demir panjur ikinci bir kapı vardır. Zemin döşeme kaplaması seramik, duvar ve tavanı sıvalı ve plastik boyadır. Salon ile mutfak bir arada olup mutfağın alt-üst dolapları mdf ahşap ve mermerit tezgahı mevcuttur. Salon ile mutfağı birbirinden ayıran ayrıca bir banko mevcuttur. Dairenin ic kapı kanatları ve kasaları ahşap doğramadır. Pencereleri ise tek cam alüminyum doğramadır. Balkon korkulukları demirdir. Banyosunda dusakabln, lavabo ve wc klozeti bulunmaktadır. Vitrlflyelerl tamdır. Banyonun yerleri seramik olup duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. İkinci banyoda isedus yeri, lavabo, wc klozeti bulunmaktadır, yerleri seramik olup duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Büyük balkonunda ayrıca bir şöminesi mevcuttur. Dairenin elektrik ve sıhhi tesisatı tam ve çalışır durumdadır. Meskenin ulaşım sorunu yoktur. Belediyenin lüm alt payı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın içerisinde bulunduğu arsa belediye İmar planında konut alanına ayrılmıştır. Söz konusu yapı orta sınıf kalite ve özellikte isçiliğe sahiptir. Binanın yapılış tarzı, isçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi, kalitesi ve benzeri hususlar dikkate alınarak yapılan bina sınıflandırmasına göre yapı ikinci sınıf inşaat sınıfındadır. Erdemli İcra Hukuk mahkemesinin 02/11/2011 tarih, 2011/92 Esas ve 2011/227 Karar sayılı İlamı ile taşınmaza 115.000,00 TL kıymet takdir edilmiştir. İhale bedeli üzerinden ayrıca %1 oranında KDV alınacaktır. İMAR DURUMU:

 

Tömük Belediye Başkanlığının 21/01/2010 tarih ve 105 sayılı yazısı ile taşınmazın belediyenin 1/1000 ölçekli imar uygulama planında kütle nizamı 16 kata imarlı ve ruhsatlı olduğu, genel iskanının alınmış olduğu ve Tömük Kasabası Kale Mahallesi Kale Caddesi no 29 adresinde bulunan Gondol 2 Tatil Sitesinde bulunduğu bildirilmiştir. Satış şžartları:

 

1- Gayrimenkulun birinci satışının 07/02/2012 tarihinde Salı günü saat 14:10-14:20 arasında Erdemli İlçesi Akdeniz Mahallesi Silifke Caddesi No: 44 adresinde bulunan Darıcı Oto Kurtarma mezat salonu adresinde acık arttırma suretiyle yapılacaktır. Bu arttırmada tahmin edilen kıymetin % 60'ını ve rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamı ve satış giderlerini geçmek şartıyla ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa en cok arttıranın taahhüdü saklı kalmak şartı ile Gayrimenkulun ikinci satışlarının 17/02/2012 Cuma saat 14:10-14:20 günü Erdemli ilçesi Akdeniz Mahallesi Silifke Caddesi No :44 adresinde bulunan Darıcı Oto Kurtarma mezat salonu adresinde odasında aynı saatler arasında İkinci arttırmaya çıkarılacaktır. Bu arttırmada da rüchanlı alacaklıların alacağını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en cok arttırana ihale olunur. Su kadar ki arttırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40'ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüchanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka, paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

 

2- Arttırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar barka teminat mektubu vermeleri lazımdır.

 

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili İle sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

 

4- İhaleye katılıp daha sonra bedeli ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri, teklif ettikleri bedel ile son İhale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır, ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın, Dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

 

5- şžartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi icln dairede acık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmls sayılacakları başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/239 Talimat sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

 

7- İs bu gayrimenkul satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgilere ve hissedarlara tebliğ hükmündedir.

 

8- Tellaliye resmi, damga vergisi, tapu hare ve masrafları, Tahliye ve teslim masrafları ile KDV alıcıya aittir. Birikmiş vergiler satış bedelinden ödenecektir. 12.12.2011

 

(İ.İ.K.'nun 126)

 

O İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

 

www.bik.gov.tr  B-79555