Mersin Kentsel Tasarım Projesi'nde sona gelindi!

Mersin Kentsel Tasarım Projesi'nde sona gelindi! Mersin Kentsel Tasarım Projesi'nde sona gelindi!

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Atatürk ve Silifke Caddeleri ile Yoğurt Pazarı, Ulu Camii çevresi, Taş Bina çevresinde Kentsel Tasarım ve Yenileme Projesi kapsamında başlattığı çalışmalarda sona gelindi.Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Atatürk ve Silifke Caddeleri ile Yoğurt Pazarı, Ulu Camii çevresi, Taş Bina çevresinde Kentsel Tasarım ve Yenileme Projesi kapsamında başlattığı çalışmalarda sona gelindi. Akdeniz ilçesi sınırları içerisinde kalan yaklaşık 5,5 hektarlık tarihi kent merkezinin yeniden imar edilmesi ve modernleştirilmesi amacı ile başlatılan çalışmalar kapsamında Atatürk ve Silifke Caddeleri ile ara sokakların asfaltlama çalışmalarına başlandı.


Kentsel Tasarım ve Yenileme Projesi kapsamında toplam 20 bin metrekare kaldırım taşı döşenirken, 2 bin ton asfaltlama çalışması yapıldı. 


Proje hakkında soruları yanıtlayan Silifke Caddesi esnaflarından Ertuğrul Gündoğdu, bugüne kadar bu şekilde detaylı bir çalışma görmediklerini ifade ederek, “Birçok insan kucağında çocukla kaldırımlardan düşüyordu. Çukurlarda biriken sular dolayısıyla pislik ve koku oluyordu. Şimdi efendi insanların giyimi nasılsa, bu caddede yapılan çalışmalar da caddelerimizin giyimi oldu. Kaldırımlarımız genişledi. Zaten Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz’ın çalışmalarını Tarsus’tan da biliyoruz. Tarsus’a da çok sayıda eser kazandırdı. Çalışmalar böyle devam ederse Başkanımızın yeri bütün vatandaşlarımızın gönlünde ön güzel yerde olur” dedi.


Vatandaşlar ise çalışmaların çok hızlı bir şekilde tamamlandığının altını çizerek kaldırım çalışmasının yapılmasının ardından kaldırımların genişlediğini ve insanların daha rahat hareket ettiğini vurguladı.


Kentsel Tasarım ve Yenileme Projesi sonrasında Bit Pazarı ve Balık Pazarı’nda kaybolmuş tarihi ve mimari özellikleri de ortaya çıkaracak olan çalışmalar kısa zamanda tamamlanarak, kent merkezi Mersin halkının hizmetine sunulacak.Mersin Büyükşehir Belediyesi